ZAV Ferienjob – офіційна програма від Федерального агентства з працевлаштування, яка дозволяє іноземним студентам працювати в Німеччині під час канікул. Про це пише 24 Канал спільно з міжнародним сервісом із переказу коштів TransferGo.

Дивіться також Сезонна робота у Польщі: що пропонують цього літа

Деталі програми ZAV Ferienjob

Поїхати у Німеччину за програмою ZAV Ferienjob можна на період до 90 днів. Вона дає можливість не тільки легально заробити, а й подорожувати, покращити німецьку мову та познайомитися з місцевою культурою.

Студентам пропонують різноманітну сезонну роботу, зокрема в сільському господарстві, туризмі, готельно-ресторанній сфері, логістиці та роздрібній торгівлі. Деякі роботодавці забезпечують житлом та навіть харчуванням, або ж дають знижки на ці потреби.

Програма відкрита для студентів із країн за межами ЄС, включаючи Україну. З біометричним паспортом українці можуть працювати у Німеччині до 90 днів без візи.


Робота на літніх канікулах у Німеччині – можливість попрацювати та завести нові знайомства / Shutterstock

Найкраще їхати за цією програмою до Німеччини під час літніх канікул. Зимові канікули коротші, та й вакансій значно менше.

Вимоги програми:

  • Вік від 18 до 35 років.
  • Треба навчатися у виші на денній формі. Потрібна довідка з університету, яка підтверджує статус студента та період канікул.
  • Треба мати чинний закордонний транспорт.
  • Потрібно мати достатньо коштів, щоб покрити початкові витрати, такі як дорога, страхування та проживання до першої зарплати. А також харчування, якщо роботодавець цим не забезпечує.
  • Бути вмотивованим й не боятися працювати на некваліфікованих або фізичних роботах.

Студенти, які знають німецьку мову від рівня A1, мають більше шансів на схвалення заявки, але це не завжди обов'язково. Для деяких вакансій не потрібно знати німецьку або ж достатньо базової англійської.

Яку зайнятість пропонують у 2025 році:

  • Збір полуниці, малини, яблук або робота на виноградниках. За місяць можна заробити від 1 500 до 2 500 євро брутто.
  • Помічники на кухні, офіціанти, прибиральники – за місяць можна заробити від 1 800 до 3 000 євро брутто.
  • Робота на складах великих компаній (як Amazon та DHL) або в логістичних центрах. Можна заробити 2 000 – 3 500 євро за місяць.
  • Робота на заводах або фабриках. Заробіток може становити від 2 000 євро й аж до 4 000, якщо брати додаткові години.
  • Робота на великих заходах (як Oktoberfest, святкові ярмарки й фестивалі) або в туристичних центрах. За місяць з чайовими можна заробити 2 000 – 3 500 брутто.


ZAV Ferienjob пропонує безліч різних вакансій / Shutterstock

Як податися на програму?

Податися на програму можна безпосередньо через сайт Федерального агентства з працевлаштування. Слід написати, що цікавить саме "Робота на канікулах" (Ferienbeschäftigung) для студентів. За вказаними контактами безплатно проконсультують щодо потрібних документів та доступних вакансій.

Також існують українські агенції, які координують весь процес, допомагають шукати вакансії та оформити дозвіл, але їхні послуги платні.

Коли подавати заявку

Загального дедлайну для подання заявок немає – він відрізняється залежно від компанії та регіону. Однак для більшості вакансій найкраще робити це заздалегідь – взимку або на початку весни. До слова, на сайті Федерального агентства праці радять це робити до 31 січня.

Водночас зголоситися на програму можна у будь-який час, якщо ви знайшли актуальну вакансію. Наприклад, у компанії Bosch наголошують на тому, що у них немає конкретного терміну прийому заявок – оголошення про вакансію публікуються тоді, коли є потреба в роботі, це може статися навіть під час канікул.

Нагадаємо, що підтримати матеріально рідних в Україні можна з будь-якої точки Європи, зокрема з Німеччини. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес буде швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "‎Запроси друга", можна ще й отримати приємні грошові бонуси.