Новим командувачем став Михайло Драпатий замість Юрія Галушкіна. Зазначимо, що Драпатий також залишається на посаді заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України. Про це повідомляють джерела 24 Каналу в ОТУВ "Хортиця".

Дивіться також Росіяни наступають на Харківщині та підійшли під Вовчанськ: як змінилася лінія фронту за тиждень

В ОТУВ "Харків" новий командувач

На тлі наступу російських військ на північ Харківської області в ОТУВ "Харків" відбулися зміни у керівництві. Командувачем ОТУВ "Харків" призначено бригадного генерала Михайла Драпатого, який замінив на цій посаді Юрія Галушкіна.

Згідно з рішенням військового керівництва з 11 травня бригадного генерала Михайла Драпатого призначено на посаду командувача оперативно-тактичного угруповання військ (ОТУВ) "Харків",
– розповіли джерела в ОТУВ "Хортиця".

Зазначимо, що разом з новою посадою генерал Драпатий залишається на посаді заступника начальника Генштабу ЗСУ.

Що відомо про Михайла Драпатого

Михайло Драпатий – колишній командир 2 механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади. Зокрема, він відзначився у травні 2014 року. Саме він вводив свої підрозділи до Маріуполя для підсилення підрозділів, які відбивали штурм терористів.

У 2014 році Михайло Драпатий вступив до Національного університету оборони України. Пізніше він перевівся на заочну форму навчання та повернувся до зони АТО у званні начальника штабу 30-ї окремої механізованої бригади. У 2016 році він обіймав посаду командира 58-ї окремої мотопіхотної бригади, а від 2017 року він виконував обов'язки командира бригади безпосередньо в зоні АТО.

У квітні 2019 року йому було присвоєне звання полковника, а в серпні того ж року він розпочав навчання у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

Драпатий також відзначився у звільненні правобережжя Херсонської області у 2022 році. Він був одним із тих командирів, що керували звільненням українських територій.

До січня 2024 року Драпатий очолював оперативне угруповання "Херсон". У лютому 2024 року він був призначений заступником начальника Генштабу з підготовки військових.