Усілякими способами окупанти намагаються завербувати українських дітей та підлітків. Роблять це здебільшого через пропаганду. Детальніше про дії росіян 24 Каналу розповіла Аліса Сисоєва – журналістка, депутатка Запорізької районної ради.

Дивіться також На окупованих територіях "казакі" знущаються зі школярів і домагаються їх, – Центр нацспротиву

Як росіяни поширюють пропаганду

На окупованих територіях перманентно є гуманітарні проблеми – з постачанням їжі та ліків. Напередодні зими великим запитанням залишається початок опалювального сезону. Росіяни нічого не відбудовують та не вкладають гроші у покращення життя для населення.

Зате на що грошей не жаліють – то це на пропаганду. Особливо, якщо вона стосується дітей.

Вони "промивають" мозок нашим дітям. Спочатку цього навчального року відкрились класи, де дітей ще з малечку готують до російської армії. Дітей змушують писати листи солдатам. А у щоденниках для старшокласників була "присяга російського солдата",
– зазначила Аліса Сисоєва.

Загалом на тимчасово загарбаних територіях росіяни намагаються оточити людей пропагандою звідусіль. Так, вони почали розмальовувати будинки.

"На території окупованого Запоріжжя можна побачити, що багато будинків змінилися. Але лише тим, що на них з'явились стінописи, російська пропаганда. У Мелітополі є стінопис Дар'ї Дугіної" (дочка ідеолога "русского міра" – 24 Канал), – розповіла депутатка.

Зображають окупанти не лише сучасних російських терористів, а й царів та радянських політичних діячів.

Аліса Сисоєва про пропаганду на окупованих територіях України: дивитись відео

Рух опору намагаються придушити

Водночас на тимчасово окупованих територіях продовжує активну боротьбу і рух спротиву. Їхні дії можуть здаватись незначними, однак насправді вони добряче лякають росіян. Це й розклеювання листівок з нагадуванням, що по окупантів ще прийдуть і помстяться їм, а також спалення російської та радянської пропаганди.

Росіяни на такі дії реагують жорстоко – викрадають та катують людей.

Тривожні новини надходять постійно. Викрадають людей і їхнє місцеперебування невідоме. Разом із викраданнями почастішали й обшуки, наприклад, у Токмаку та Енергодарі,
– зазначила Сисоєва.

Окупанти вдираються до будинків людей, обшукують їх. Деяких власників – затримують. Цей процес, на жаль, триває постійно. Однак з успіхом українського контрнаступу – росіяни від безвиході посилюють тиск на місцевих.

Партизанський рух на окупованих територіях: що відомо

  • Днями у Мелітополі відбулась успішна операція партизанів. Рух опору Сил спеціальних операцій підірвав залізничну колію, яку росіяни використовували для постачання боєприпасів та палива. Через це окупанти залишились відрізаними від важливого логістичного шляху.
  • Потужний рух опору є й у тимчасово окупованому Криму. Одним із таких є рух "Жовта стрічка", який нещодавно провів красномовну акцію. Люди з різних міст на півострові фотографувались із символікою України навпроти символічних для окупантів місць.
  • А ось у Новій Каховці партизани підпалили пам'ятник Леніну. Його росіяни привезли з собою на початку окупації міста. На асфальті перед пам'ятником у вогні невідомі намалювали український тризуб.