Про це в ефірі телемарафону заявив Єнс Столтенберг. Водночас генсек наголосив, що Україна стане членом НАТО, а партнери працюватимуть та допомагатимуть на цьому шляху, передає 24 Канал.

Дивіться також Що Україна може очікувати від саміту НАТО у Вашингтоні: Столтенберг пояснив

Столтенберг про запрошення України в НАТО

Посадовець наголосив, усі погоджуються, що Україна стане членом НАТО, і підтримують рух до Альянсу. Також зазначив, що потрібно мати натівське озброєння, відповідати натівським стандартам і створити оборонні інституції.

І ми будемо працювати разом, допомагатимемо Україні на шляху до НАТО. Та для надання запрошення потрібен консенсус, а ми ще не досягли консенсусу у справі надання запрошення, але досягли консенсусу у справі військової допомоги. Потрібно працювати у цьому напрямку,
– підкреслив Столтенберг.

Окрім того, зазначив, що НАТО зробить висновки з агресії Росії проти України. Зокрема, треба створити більші запаси озброєння, які скоротили після закінчення холодної війни.

Генсек наголосив, що у XXI сторіччі війна дуже змінилася. Тепер вона комбінована з дронами. Тож потрібно застосовувати нові технології, робити висновки з одержаних уроків.

Ми домовилися разом з українцями створити спільний центр підготовки у Бидґощі (Польща). Ми разом з українцями: вони вчитимуться у нас, а ми у них,
– заявив посадовець.

Зверніть увагу "Україні потрібно 100 мільярдів, ППО і членство в НАТО": інтерв'ю з главою Міноборони Естонії

"Мінімальна умова" членства в НАТО

  • Напередодні Столтенберг висловив свої очікування щодо майбутнього саміту НАТО. Наголосив, що союзники можуть надати більше зброї Україні.
  • "Я очікую, що союзники зроблять важливе оголошення у період до саміту та на самому саміті – щодо поставок більшого обсягу військового обладнання", – заявив генсек.
  • Зазначив, що, зокрема, йдеться про ППО, артилерію, ракети, які терміново необхідні, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава. Адже без цього не буде взагалі будь-якого обговорення питання щодо членства.
  • "Нам треба забезпечити, щоб Україна перемогла. Це абсолютний мінімум для того, щоб Україна могла стати членом Альянсу", – підкреслив Столтенберг.