Зараз Україна є ключовою країною у світі. Те, що відбуватиметься в Україні, визначає порядок у світі на десятки років... Друга світова війна визначила наступні десятки років світової історії, і до початку цього року світ жив у поствоєнному стані. Здавалось, що так буде завжди, але події в Україні показали, що це не так. Одна країна може проковтнути частину іншої поза будь-якими нормами міжнародного права, які в цей час існують, – сказав Бендукідзе в інтерв'ю Телеканалу новин "24".

За його словами, зараз виникає посткримський етап світового устрою.

"Перебувати в центрі уваги може здаватись печальним, але це факт. Світ буде жити в посткримську епоху. Якщо Україна зможе достойно вийти з цієї ситуації, розвинутись, залишитись у межах своїх кордонів, то це означатиме, що ситуація у світі різко змінилась. Ключ до майбутнього багато в чому захований за подіями в Україні", – наголошує експерт.

Дивіться також: Україна поверне Крим, Молдова — Придністров'я, Грузія — Абхазію і Південну Осетію, — експерт

Член експертної групи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України Каха Бендукідзе прогнозує Україні, Молдові і Грузії повернення втрачених територій та результат від Угоди з ЄС через кілька років.