Скільки мають заробляти українські військовослужбовці

Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі заявила депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук. Збільшення зарплат військовим може підняти також престиж професії.

До теми Є питання до Любченка, – Верещук про можливі кадрові зміни в Кабміні

У такому випадку, на думку Верещук, зменшиться кількість тих, хто після закінчення контракту завершить службу. Наразі люди йдуть зі служби, бо не бачать, заради чого працюють.

Як на мене, якщо середня заробітна плата в Україні – 12 – 13 тисяч, як каже Кабмін, то вона має бути мінімум 25 тисяч гривень. Що це була така мотивація, яка дозволить йти в армію,
– резюмувала нардепка.

Вона підкреслила, що робота в армію передбачає психологічне та фізичне навантаження. Служба не передбачає також формований графік роботи.

Гроші в українські армії та стандарти НАТО

Стандарти НАТО передбачають, що є оборонний бюджет. У 2022 році на армію можуть виділити 132 мільярди гривень. Однак більше ніж половина з них витрачається на виплати. Згідно з вимогами НАТО, на це мають тратити менше ніж третини суми.

Читайте також Чи повинні українські жінки обов'язково служити в армії: цікаве опитування

Як зазначила Верещук, більша частина грошей армії має тратитись на закупівлю озброєння та техніки. Мовиться також про модернізацію. Стандарти мають бути такими, що зможуть приваблювати людей іти служити.

Інтерв'ю Ірини Верещук програмі "Перші особи": дивіться відео 24 каналу

Зарплати в Україні: головні новини

зарплатиЗарплати, пенсії та прожитковий мінімум українців у 2021 році / Інфографіка 24 каналу