Як переконують розслідувачі, харківський завод знав, де саме будуть встановлені ці станції. Своєю чергою народний обранець від "Слуги народу" стверджує, що до продажу не має жодного відношення.
Дивіться також Останнє китайське умиротворення: що задумав Сі Цзіньпін і як допомагає Росії обходити санкції
Продаж станцій у Крим
З 2021 року в Криму запрацювала та збільшувалась мережа електрозарядних станцій під брендом DriveEnergy. На цих зарядних станціях прямо написано "Зроблено в Україні". Журналісти підозрюють, що ці станції вироблені на харківському заводі Autoenterprise.
Станції українського виробництва працюють в Криму / "Схеми"
Водночас цей бізнес пов'язаний із депутатом Олександром Куницьким. Журналісти отримали документи, що підтверджують, що він був глибоко інтегрований у холдинг – в тому числі був на керівних посадах.
Після свого обрання до Ради Куницький зробив офіційного власника Autoenterprise Дмитра Ніконова своїм помічником, а свою депутатську приймальню розмістив безпосередньо на харківському заводі.
Autoenterprise підтвердило, що у свій час постачало зарядні станції Росії. Раніше фірма "АЄ Фекторі" з групи Autoenterprise поставляла станції навіть російській державній структурі – холдингу "россети". Водночас за словами власників, постачання у Крим не було. Сам же Куницький каже, що не має жодного відношення до продажів на окупований півострів.
Як зазначають журналісти, кримський підприємець Руслан Дєвлєчаєв у 2021 році підписав контракт про постачання електрозарядних станцій з Autoenterprise. Водночас джерела у підприємстві сказали розслідувачам, що в контрактах із росіянами свідомо прибрали згадку про Крим, залишивши просто "Південний округ Росії". Це дозволили перевезти українські станції на окупований півострів.
Договір, який уклало Autoenterprise з кримським підприємцем / "Схеми"
"Схеми" знайшли майно Шуфрича у Криму
- "Схеми" виявили у власності родини Нестора Шуфрича земельні ділянки та маєток, придбані у 2013 році. Майно розташоване у селищі Сімеїз, що на південному березі Криму. Як повідомляють розслідувачі, після окупації сім'я Шуфрича перереєструвала нерухомість за російським законодавством.
- Водночас у російському реєстрі ці ділянки мають іншого кінцевого власника – воно стало майном російської фірми "Естейт холдинг груп", зареєстрованої в Москві. Від 2018 року власники – помічник Нестора Шуфрича та його батько.