Під час засідання Радбезу ООН 9 липня постійний представник Китаю заявив, що Китай "дуже стурбований".

Дивіться також Кислиця на Радбезі ООН розбив російську брехню про удар по "Охматдиту"

Китай вкотре закликав "сторони" до стримання

Китай під час засідання закликав сторони "до раціональності й стриманості", а також дотримання міжнародного гуманітарного права й уникнення атак на цивільну інфраструктуру.

Представник КНР також заявив, що "воєнні засоби не принесуть сталого миру". І пріоритетом є деескалація ситуації "шляхом отримання принципів непоширення зони бойових дій" і їхньої інтенсивності.

Сторони мають піти на поступки одна перед одною, і розпочати переговори,
– сказав він.

При цьому речник МЗС КНР Лінь Цзянь ніяк не відреагував на уточнення журналіста, чи може китайська сторона засудити удар Росії по лікарні і висловити співчуття рідним жертв, пише Укрінформ.

Позиція Китаю з українського питання (війни Росії з Україною – 24 Канал) послідовна і чітка: всі сторони мають відповідально сприяти охолодженню ситуації та створювати умови для якнайшвидшого припинення вогню і політичного врегулювання кризи,
– відповів Лінь.

Також він вчергове повторив тезу Пекіна про важливість дотримання трьох принципів для деескалації: "не допускати розширення бойових дій, уникати їх ескалації та запобігати залученню в конфлікт інших держав".