Водночас скористатися додатком для психологічної підтримки може будь-хто. Детальніше про роботу та функції застосунку 24 Каналу розповіла Аліна Вяткіна – експарамедикиня, проєктна менеджерка організації "Вільний вибір".

Читайте також У Міноборони сказали, скільки людей вже оновили дані в Резерв+, а скільки ще можуть це зробити

Застосунок для психологічної підтримки

Наразі в Україні надзвичайно мало мобільних застосунків для підтримки ветеранів. Організація "Вільний вибір" створила такий потрібний застосунок для психологічної самодопомоги "База".

Такий застосунок хотіли зробити ще у 2019 році, і нарешті торік, за підтримки програми реінтеграції ветеранів, ми змогли його випустити. Це мобільний застосунок, який покликаний підтримати за таких обставин, коли неможливо або не хочеться звертатися до фахівця з психічного здоров'я,
– зазначила Аліна Вяткіна.

У застосунку можна знайти кілька розділів:

  • "Почитати" – у ньому міститься інформація про те, з якими станами можна зіштовхнутися, коли повертаєшся з війни чи зі служби;
  • "Інструменти" – у ньому є вправи та техніки, які можна виконувати самостійно для того, щоб впоратися з тим чи тим станом;
  • "Контакти" – у цьому розділі можна знайти телефони кризових ліній, сайти психологічної підтримки, а також додати власні довірені контакти.

"Для того, щоб розробити цей застосунок, ми провели опитування серед самих ветеранів і ветеранок. Ми намагалися зробити застосунок максимально корисним, який можна використовувати завжди та всюди. Це буквально мобільна підтримка, яка з тобою у кишені", – пояснила проєктна менеджерка.

У застосунку також є зібрані корисні контакти організацій для юридичної підтримки, а також послуги допомоги з пошуку роботи по всій Україні. Також у "Базі" є можливість поставити анонімне запитання психологу.

Важливі функції

Чимало людей вже користуються застосунком "База" та мають власні улюблені функції.

Часто тішаться нашою кнопкою "стоп", яку можна натиснути на головному екрані, і вона проведе вам короткі стабілізаційні техніки та поверне у стан "тут і зараз". Ми чули багато гарних відгуків саме про цю кнопку. Також людям подобається трекер настрою. Ним користуються ті ветерани та ветеранки, які хочуть відстежувати свій стан та що на нього впливає,
– зазначила Вяткіна.

Корисний трекер настрою також для тих, хто уже займається з психотерапевтом. Адже поза сеансами у такий спосіб зручно відстежувати, як змінюється стан впродовж певного проміжку часу.

Не лише для ветеранів

Зауважимо, що у час повномасштабного вторгнення застосунок став актуальним для ширшого кола населення. Завантажити додаток може будь-хто в App Store чи Google Play.

Користуватися застосунком можуть і в тилових містах, і в тих, які ближче до лінії фронту. Ми отримуємо багато відгуків, що й там він буває корисним. Основна ідея була в тому, щоб і самі вправи, і вигляд застосунку, і спілкування було підлаштоване під ветеранів і ветеранок, бо це спільнота у якої справді є своя мова, свої особливості та певні наслідки від участі у бойових діях,
– зауважила Вяткіна.

Водночас безплатно користуватися застосунком для психологічної підтримки може абсолютно кожен, якщо відчуває у цьому потребу.

"Для мене, як для ветеранки, база якраз символізує таке місце, де можна було б перепочити між ротаціями, видихнути, стабілізуватися. Саме такі функції ми намагалися закласти у застосунок, щоб це було підтримкою, яка завжди з тобою", – додала експарамедикиня.

Оновлення застосунку Резерв+

  • Заступниця міністра оборони Катарина Черногоренко повідомила, що у застосунок Резерв+ планують додати функцію онлайн-рекрутингу. Тобто людина, яка вже оновила дані, зможе переглянути актуальні вакансії у ЗСУ та відправити резюме на бажану посаду.
  • Міністерство оборони також працює над тим, у застосунок Резерв+ з'явився військово-обліковий документ, який мав би таку ж юридичну силу, як і приписне або військовий квиток. Втім, наразі це план на перспективу.