У російському місті Орськ прорвало дамбу та затопило населені пункти, розташовані поруч. Як росіяни відреагували на це – читайте у тексті 24 Каналу.

Дивіться також Воюють, поки країна загинається: як затоплення Орська вплине на забезпечення фронту

Ностальгія за Радянським союзом

Не секрет, що росіяни часто згадують часи тоталітарного СРСР із ностальгією. Навіть у випадку із затопленням Оренбургу не обійшлося без згадок про радянські часи. Зокрема, росіяни переконані, що там всіх винних вже "поставили б до стінки", тобто розстріляли. Вочевидь, саме та за такими "порядками" ностальгують у країні-агресорці.

Скриншот коментарів росіян
Росіяни ностальгують за СРСР / Скриншот 24 Каналу

Порівняння з Бєлгородом

Ситуація у Росії загалом неспокійна. Зокрема, у Бєлгороді постійно заявляють про обстріли, тому хтось із росіян вирішив привернути до цього увагу під постом про Оренбург. Реакція не змусила себе довго чекати. У коментарях почали обурюватись, що ці речі не можна порівнювати, адже у Бєлгороді "ППО не перестають працювати".

Скриншот коментарів росіян
Росіяни порівнюють ситуацію з Бєлгородом / Скриншот 24 Каналу

Там також зазначили, що росіян намагаються якомога швидше евакуювати та убезпечити людей, хоча евакуацію із Бєлгорода блокували.

Незадоволені діями влади

Ймовірно, хтось висловив невдоволення діями влади, тож у коментарях його обізвали "хохлом", тобто українцем. Росіяни дійсно не звикли говорити погано про владу навіть коли її дії відверто неправильні.

Скриншот коментарів росіян
У Росії незадоволені затопленням / Скриншот 24 Каналу

Російський менталітет

Крім цього, зачепили також питання менталітету росіян та того, що держава нібито "допомагає" всім, але не може розібратись зі своїми внутрішніми проблемами, адже то мости обвалюються, то затоплення у містах виникають.

Скриншот коментарів росіян
У Росії говорять про показову "допомогу" / Скриншот 24 Каналу

"Неочікувані" природні явища

У Росії почали обурюватись тим, що влада виявилась неготовою до щорічного паводка, який цього року був сильнішим, ніж зазвичай. Там також нарікають на те, що цьому можна було запобігти, адже за ситуацією потрібно було спостерігати. До слова, там також не задоволені словом "моніторити", яке місцева влада використала у офіційних повідомленнях, адже воно іншомовного походження. У коментарях зазначили, що можна було використати "тихо спостерігаємо".

Скриншот коментарів росіян
Росіяни нарікають на владу / Скриншот 24 каналу

Рівень води у Оренбурзі сягнув 10 метрів

  • В Оренбурзькій області повінь продовжує набувати сили, затоплюючи все більше домоволодінь. За прогнозами синоптиків, рівень води не нормалізується раніше 20 квітня. 10 квітня раніше визначили днем піка повені. Наразі рівень води у річці Урал у районі обласного центру вже на 70 сантиметрів вищий за критичну позначку.
  • Люди пересуваються вулицями міста на човнах. Також на фото видно затонулі автомобілі та житлові будинки.
  • Крім того, російські пабліки поширили відео, на якому вода заливає оренбурзький іподром, в якому на постійній основі мешкають коні. Місцеві мешканці самотужки намагаються вивести тварин зі стайні в безпечні місця.