Якби росіяни порахували, скільки на день вони витрачають на війну, то зрозуміли, що греблі у країні були б схожі на дамбу Гувера. Детальніше про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Дивіться також В Орську панують мародери: в Оренбурзі лунали сирени, людей просять евакуюватись

Все ще попереду

Для України затоплення Орська вигідне, тому що Москва буде змушена перекинути фінансові ресурси на ліквідацію наслідків. Там дійсно все серйозно. Нині в Оренбурзької області затоплено десятки тисяч будинків.

Ніхто ридаючим мітингувальникам, які підтримують Владіміра Путіна, нічого не відновить. Їх розселять по гуртожитках та школах й на цьому все закінчиться. Грошей немає, як говорив Мєдвєдєв, але ви тримайтеся,
– мовив політтехнолог.

На його думку, найближчим часом росіян очікує ще не одна техногенна катастрофа. Можливо, тепер окупанти хоча б трохи звернуть увагу на свої внутрішні проблеми й не будуть так рватися в Україну.

Росіяни бідкаються, що їх кинули

Напередодні в Орську та інших містах Оренбурзької області прокотилися протести. Мітингувальники бідкаються, що буцімто, якщо щось трапляється в іншій країні, то Владімір Путін відправляє туди все, а Оренбурзьку область кинув. Місцева влада теж не сильно переймається проблемами регіону.

Згодом серед народних мас з'явилася ідея про вихід з Росії через прорив дамби. Адже місцеве населення обурює, що коли потрібна була вода на тимчасово окупований півострів Крим, то шляхопровід швидко "організувався".

Те, що раніше ліпили з пластиліну й палок, тепер ліплять просто з палок. Тому росіянам нікого звинувачувати, вони самі в усьому винні. Далі будуть серйозніші катастрофи,
– додав Тизенгаузен.

Він пригадав, що коли окупанти своїми руками підірвали дамбу на Каховській ГЕС й в Україні затоплювало населені пункти, то росіяни раділи.

Що відомо про прорив дамби в Орську

  • 5 квітня у російському Орську, що в Оренбурзькій області, прорвало дамбу. Через це місцева влада змушена була ввести режим надзвичайного стану.
  • Основна версія пояснює прорив греблі різким таненням снігу, а також підвищенням рівня води в річці Урал та в Іриклінському водосховищі. Водночас компанія, яка займалася будівництвом дамби в Орську, звинуватила у прориві конструкції не свою недбалість, а гризунів.
  • Внаслідок прориву дамби на річці Урал вже затоплено понад 10 тисяч будинків. Повінь змила навіть залізобетонний міст через річку Борівка в національному парку Бузулуцький бір.