У п'ятницю ввечері, 5 квітня, про це почали писати російські телеграм-канали. Власне, лиха наробила річка Урал, місто Орськ розташоване в Оренбурзькій області, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Рій дронів накрив одразу три провідних аеродроми Росії: воєнне зведення від Світана

Прорив дамби в Орську: що відомо

Як пишуть російські інформаційні ресурси, місцева влада розпочала евакуацію місцевих жителів, оскільки вода почала затоплювати будинки. Загалом може постраждати близько 4 тисяч приватних будинків, де проживає близько 10 тисяч людей.

Приватні будинки Орська затоплює водою: дивіться відео з телеграм-пабліків

Надзвичайна подія викликана різким таненням снігу, підвищенням рівня води в річці Урал та Іриклінському водосховищі, яке скидало майже 2,5 тисячі кубічних метрів рідини на секунду. Також телеграм-канали повідомляли, що в Оренбурзі та Орську 5 квітня запровадили режим надзвичайної ситуації.

В Оренбурзькій області прорвало дамбу: дивіться відео з росЗМІ

Росіяни виїжджають з Орська сім'ями та вивозять речі на автомобілях, евакуаційних автобусах. Хтось перебирається до родичів, хтось – у підготовлені пункти тимчасового розміщення. ЗМІ зазначали, що у відповідному районі розкупили всю питну воду в магазинах.

Евакуація росіян з Орська: дивіться відео з телеграм-каналів

У Росії все більше проблем

  • За даними видання The Economist, загалом Москва може витратити 132 мільярди доларів на війну проти України до кінця 2024 року. Це величезна сума, яку можна було б скерувати на потреби звичайних громадян Росії, які страждають через надзвичайні ситуації та відсутність безпеки.
  • Той же теракт у "Крокусі" під Москвою, який трапився декілька тижнів тому, був спричинений поганою роботою кремлівських спецслужб, які занадто зосередились на Україні та не помітили, що ісламісти гострять мечі.
  • Крім того, упродовж зими 2023 і 2024 років з'являлись численні повідомлення про те, що в різних регіонах Росії люди мають проблема з опаленням, трубами та іншими комунальними благами. Експерти наголошували на дефіциті робочої сили, яку спричинила війна та оголошена Путіним мобілізація.