США: Росія повинна відпустити Навального

Опозиційний політик Олексій Навальний, якого у Росії затримали 17 січня, повинен негайно вийти на свободу. Про це заявив Джейк Салліван – майбутній радник із питань національної безпеки в адміністрації Джозефа Байдена.

До теми Навального після прильоту затримали в Москві: де зараз перебуває політик

Представник обраного президента США розкритикував факт затримання Навального. На його думку, політика треба не тільки негайно відпустити, а й покарати винних у "обурливому нападі" на нього.

Напади Кремля на пана Навального – це не просто порушення прав людини, а образа російського народу, який хоче, щоб його голос почули,
– заявив Салліван.

Нагадаємо, російський опозиціонер Олексій Навальний ввечері 17 січня повернувся до Росії з Німеччини, де лікувався після отруєння речовиною з групи "Новачок". Та коли він приземлився в Москві, його одразу затримали.

Росія: Нехай США займаються своїми справами

Речниця МЗС (міністерства закордонних справ) Росії Марія Захарова не полінувалася відреагувати на слова американського політика. Вона закликала, як би це цинічно не звучало з вуст російського урядовця, поважати міжнародне право.

Що хочеться сказати пану Саллівану (та й іншим закордонним діячам, які публікують заздалегідь заготовлені коментарі): поважайте міжнародне право. Не зазіхайте на законодавство суверенних держав. І займіться проблемами у вашій власній країні,
– написала вона у фейсбуці.