Про це в ефірі 24 каналу говорив народний депутат з партії "Голос" і секретар Комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко.

Важливо На день народження до одіозного СБУшника Демчини завітали колишні й чинні міністри з силовиками

Про реформу СБУ

За його словами, зараз законопроєкт практично готовий до першого читання. І щодо функцій відомства — він цілковито відрізняється від того, що пропонував президент.

Законопроєкт, який прийшов від президента – це був просто покращений з точки зору СБУ чинний законопроєкт. Там підняли заробітні плати та додали повноважень,
– зазначив Костенко.

Нові функції СБУ

Але на комітетах мова йде про те, щоб СБУ повернути в сторону спецслужби, а не правоохоронного органу. Також поступово планують забрати функції слідства. А також зменшення оперативно-розшуковою діяльності й збільшення контррозвідувальної діяльності.

Головне завдання СБУ – працювати на випередження і надавати всім особам-споживачам – президенту, прем'єру – інформацію для прийняття державних управлінських рішень, а не просто відкривати кримінальні справи,
– підсумував Костенко.

Дивіться відео розмови 24 каналу з нардепом:

Що кажуть експерти

Експерти наполягають, що найбільшою проблемою української Служби безпеки є її "роздутість" – 30 тисяч співробітників проти 6 тисяч тієї ж британської МІ-6. А ще потрібно демілітаризувати і прибрати ряд зайвих для спецслужби функцій.

За словами експерта ГО StateWatch Олександра Лємєнова, потрібно прибрати 2 підрозділи і взагалі функції досудового розслідування. Якщо підрозділи – КЗЕ – це контрзахист економіки, і Губкос – це головне управління по боротьбі з контрабандою і корупцією, так званий підрозділ К, розповів він.

Реформування СБУ: дивіться відео

Що передбачає законопроєкт про СБУ, який пропонував президент:

  • Закріплення змісту ключових понять, які характеризують сферу державної безпеки та її забезпечення;
  • Чітке визначення мети діяльності СБУ, а також її функцій і повноважень;
  • Впровадження ризик-орієнтованого підходу до протидії загрозам державної безпеки;
  • Розширення інформаційно-аналітичного вектора роботи спецслужби;
  • Оптимізація організаційно-штатної побудови Служби безпеки, яка зможе забезпечувати своєчасне реагування на актуальні загрози держбезпеці України.
  • Поетапне припинення комплектування СБУ військовослужбовцями;
  • Забезпечення поступового перетворення СБУ у відомство, яке комплектується особами зі спецзваннями;
  • Осучаснення питань грошового, соціально-побутового, пенсійного забезпечення співробітників СБУ;
  • Оновлення і деталізація положень закону "Про національну безпеку України".