Водночас такі заяви для України – не нові, адже раніше ця тема звучала він низки дипломатів і посадовців. Таку думку в ефірі висловив колишній ексвіцепрем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук.

Зверніть увагу До переговорів Макрона та Зеленського через відеозв'язок долучиться Меркель, – ЗМІ

Рибачук: Це схоже на шантаж

За його словами, потрібно говорити не про технічну спроможність відновлення ядерного статусу, а про політичну реальність і ціну, яку можна заплатити за відповідне рішення.

Питання в тому, що ми хочемо цим досягнути: унеможливити ескалацію і напад Росії, мати більше союзників, безпечніше себе почувати чи хочемо трохи пошантажувати,
– зазначив Рибачук.

"Я думаю, що реально це (відновити ядерний статус) зробити неможливо, бо ціна буде дуже високою. Україна може піти проти всіх своїх союзників", – зауважив Рибачук.

Також він зауважив, що питання України і Організації Північноатлантичного договору стало трендовим. Але членство в НАТО – це відсотків на 70% не військове питання, а загально демократичне.

Рибачук розповів, чи можливе відновлення ядерного статусу України: дивіться відео 24 каналу

Що відомо про заяву Андрія Мельника

  • Посол України в Німеччині Андрій Мельник в ефірі головної німецької радіостанції заявив, що Україна може відновити ядерний статус.
  • За його словами, це питання з'явиться на порядку денному, якщо Україна не отримає сучасне озброєння і негайно не стане членом НАТО.
  • Він пояснив, що для того, аби захистити себе, потрібні найсучасніші системи озброєння.
  • Також дипломати заявив, що зокрема Німеччина є четвертим за величиною експортером зброї у світі, тож "могла б відмовитись від моралізаторської політики".