Терпіння наших закордонних партнерів не є безмежним, так само, як і не є безмежним терпіння українців. Звертаємо увагу, що Україна виконала всі фіскальні та монетарні показники, проте відсутність дієвих кроків, які спрямовані на ліквідацію корупційних можливостей, закриття корупційних схем та покарання корупціонерів ставить під загрозу міжнародну підтримку України. В умовах зовнішньої військової агресії, відсутність цієї підтримки акцентує увагу на нашій слабкості і гостро ставить питання щодо збереження самої державності.

Ми вдячні МВФ та міжнародним партнерам за їхню підтримку та допомогу українському народу у боротьбі за спільні цінності вільного світу. Наразі головним ворогом цих цінностей у нашій країні є корупція – ворог, страшніший за зовнішнього агресора. Ми підтримуємо і вважаємо правильною позицію, висловлену пані Лагард щодо надання подальшої фінансової підтримки лише в результаті рішучих, швидких та ефективних заходів щодо боротьби з корупцією та її чинниками, зокрема, на вищих щаблях влади. В іншому випадку міжнародна підтримка просто годуватиме корупціонерів та посилюватиме їхній контроль над державою.

Вважаємо, що компрометуючі факти щодо осіб з вищих ешелонів влади – законодавчої, виконавчої та судової – мають бути негайно розслідувані під наглядом громадянського суспільства та міжнародної спільноти. У разі підтвердження озвучених корупційних злодіянь їм має бути надана належна оцінка з відповідними організаційними висновками та кримінальними наслідками. За результатами розслідування повинні бути вжиті дієві заходи щодо попередження аналогічних випадків у майбутньому через закриття відповідних “схем” та ліквідацію корупційно-вразливих елементів системи державного управління.

Читайте також: Шутки закончены! Сегодня Банковая и премьер пытаются шантажировать Запад