Таку думку висловила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

"Це не вперше, коли Росія залучає цих рупорів… Росія використовує те, що ми не маємо своєї позиції. Значить, нам її нав’язують, і тепер ми вимушені виправдовуватися. Зрозуміло, що це не позиція Захарченка", – сказала Сироїд агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

За її словами, Росія через "своїх маріонеток" озвучує можливий формат подальших подій. Проте, як зазначила Оксана Сироїд, Україна повинна мати свій план.

Вона зазначила, що потрібно мати свій план і спершу його потрібно озвучити.

Але, на жаль, те, що я побачила в Інтернеті, – проект так званого закону про реінтеграцію схожий на заяви Захарченка. Там абсолютно немає сенсу, там немає спільної мети, і це також знецінює державність, знецінює армію,
– сказала вона.

Віце-спікер парламенту наголосила, що Україна має визнати окупацію своїх територій і визначити, що для України важливе.

"Потрібно визначити, що важливо для нас. Для нас важливо вижити, але вижити не в конфлікті із Захарченком, а вижити в протистоянні з Росією. А для цього нам потрібно чітко усвідомлювати реальність, розуміти, що у нас 6 тис. км загрози, розуміти, що Росія нікуди не подінеться, що потрібно визнавати наслідки окупації, що потрібно посилювати армію", – зазначила Сироїд.

Відповідаючи на запитання про те, чи позначаться заяви О. Захарченка на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську, О. Сироїд сказала, що і Мінськ, і заяви О. Захарченка – це частини російської п’єси. "Як це вплине на події, що відбуваються? Так, як цього захоче Росія", – сказала вона.

Раніше О. Захарченко заявив про заснування нової держави Малоросія. За його словами, столицею Малоросії стає місто Донецьк, а місто Київ залишається історико-культурним центром без статусу столичного міста. Державним прапором Малоросії оголошено прапор Богдана Хмельницького.