Таку заяву зробив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на Обуз-Лесновському полігоні, де тривають військові навчання "Захід-2021".

Важливо Тисячі кілометрів небезпеки для України, – Кулеба про масштабну інтеграцію Росії та Білорусі

Лукашенко розповів, що на переговорах у Кремлі питанням оборони та безпеки приділили багато уваги. Путін говорив зі своїм білоруським колегою про поставки комплексів C-400.

Нас починають з півдня підігрівати. Ми повинні готуватися – 1200 кілометрів кордон з Україною. Тому нам доведеться закривати цей периметр. І ми, і Росія дуже серйозно сприймаємо західний напрямок, де ми перебуваємо безпосередньо в зіткненні з натовськими військами,
– пояснив самопроголошений президент Білорусі.

Планується, що Білорусь отримає озброєння до 2025 року. Росія планує передати країні:

  • десятки літаків та вертольотів,
  • озброєння ППО,
  • російський зенітний ракетний комплекс C-400.

Лукашенко готується до війни

Так званий лідер Білорусі заявив, що не можна розслаблятися і згадав 1941 рік, коли почалася війна Німеччини проти СРСР.

Історія багато чому вчить. Ми хочемо бути заздалегідь готові, і суть цього – сучасні навчання. Ми не спрямовуємо свої ракети на суміжні держави, наші літаки не визначають цілі для завдавання удару. Білорусько-російському союзу зайві території не потрібні,
– резюмував Лукашенко.

Однак білоруський диктатор, напевно, забув, що Росії якраз таки потрібні "зайві території". І досвід окупації Криму та війна на Донбасі – ще одне підтвердження цьому.