Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зауважив, що варто стежити й за "Захід-2021" – спільним збройним навчанням Росії та Білорусі.

До теми Путін і Лукашенко остаточно домовилися про створення Союзної держави

Україна має слідкувати за диктаторами

За словами Кулеби, Росія і Білорусь спеціально поширюють наратив, що в інтеграції є економічні плани. Україна має пильно за цим стежити, а саме українські військові та дипломати.

"Сценарії, які відпрацьовує Кремль та Білорусь, несуть дуже серйозні ризики. Якщо Росія поглине Білорусь, то ми отримаємо ще тисячі кілометрів джерела небезпеки для суверенітету та територіальної цілісності України", – наголосив міністр закордонних справ.

Що таке Союзна держава?

Це наддержавне утворення. Мовиться про те, що Білорусь і Росія матимуть єдиний політичний, економічний, військовий, митний, валютний, юридичний, гуманітарний і культурний простір.

Проєкт про створення Союзної держави Росії та Білорусі Путін разом із Лукашенком підписали ще у грудні 1999 року. Проте досі він не був утілений. Лише у квітні 2021 року Лукашенко анонсував створення Союзної держави.

Скільки часу займе інтеграція

На думку Кулеби, Лукашенко вдає, що він керує ситуацією та все вирішує. Проте весь процес інтеграції контролює лише Путін.

За ці роки Лукашенко навчився грати з Росією. Ми порахували, що потрібно буде мінімум 2 роки для "гармонії" в законодавстві. Повне виконання спільних програм – 5 років,
– відзначив міністр закордонних справ.

За словами чиновника, самопроголошений президент Білорусі буде пручатись на кожному етапі. Він намагатиметься виторгувати додаткові умови для себе.

Зустріч Путіна та Лукашенко: найголовніше

  • Самопроголошений президент Білорусі та очільник країни-агресорки зустрілись 10 вересня 2021 року. Приватні перемовини тривали понад 7 годин – до пізньої ночі.
  • Ще перед зустріччю було відомо, що жодних документів Путін та Лукашенко за підсумками розмови не підписуватимуть.
  • Політики зібралися для обговорення розвитку Союзної держави, тобто фактичної схеми поглинання Білорусі Росією.
  • Путін та Лукашенко домовилися про підтримку попередньо анонсованих 28 програм із розвитку економічної інтеграції країн.
  • За словами білоруського диктатора, підписи на документах можуть поставити у жовтні 2021 року. Договір про об'єднання ринку газу Росії та Білорусі мають підписати до 1 грудня 2023 року.