Таку заяву зробили в російському міноборони. Її уже активно розносять пропагандистські ЗМІ.

Нагадаємо ЗСУ завдали нових ударів по Зміїному: ворог, ймовірно, залишив острів

Росія маніпулює темою продовольчої кризи

Зазнавши поразки та отримавши значну кількість ударів від Збройних Сил України, російські окупанти вирішили знайти виправдання своєму виходу зі Зміїного.

Тому міноборони країни-агресорки згадало стару мантру, яку повторювали після того, як ЗСУ вибили росіян з Київщини, Чернігівщини та Сумщини і заявили про нібито "жест доброї волі".

Крім того, окупанти вирішили маніпулювати темою створеної ними ж продовольчої кризи. Мовляв, вони нібито відступили для того, щоб "показати, що Росія не перешкоджає експорту зерна з України".

Заяви міноборони Росії демонструють, що програвати окупанти не вміють. Навпаки, там знову почали звинувачувати Україну в провокуванні продовольчої кризи, бо нібито наша країна не розмінувала Чорне море, яке замінувала Росія. Країна-агресорка каже, що "завершення бойових завдань на Зміїному і жест доброї волі" не дозволять звинувачувати Москву в перешкоджанні експорту зерна.

Реакція Офісу Президента на брехню росіян

На такі вкиди росіян щодо острова та продовольчої кризи відреагував голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Він наголосив, що саме ЗСУ вибили росіян з острова. Водночас Росія робить все можливе для поглиблення продовольчої кризи. Наприклад, уранці 30 червня окупанти обстріляли склад із зерном на Дніпропетровщині.

Росія продовжує провокувати продовольчу кризу і брехати. Вони, як і раніше, блокують наші порти та знищують зерно. Їм потрібен світовий Голодомор,
– наголосив Єрмак.

ЗСУ вибили росіян зі Зміїного

Оперативне командування "Південь" повідомило про завдання низки ударів по острову Зміїний. Російські окупанти поспіхом евакуювали залишки гарнізону, який був на острові, двома катерами.

Зараз на Зміїному – багато диму після пожеж. Вогонь досі палає та лунають вибухи. Про остаточні результати операції обіцяють дозвітувати згодом.

Цьому успіху передувала серія ударів по Зміїному від 20 червня. Українські війська пошкодили та знищили чимало зброї окупантів.

Тим часом окупанти крадуть зерно

Скільки б Росія не знімала з себе провину за створення продовольчої кризи, факти крадіжки українського зерна та блокування портів залишаються фактами. Щобільше, про крадіжку зерна відкрито говорять російські ЗМІ.

30 червня з тимчасово окупованого Бердянська вивезли 7 тонн українського зерна. Гауляйтер та зрадник Євген балицький заявив, що зерно їде до "дружніх країн".

Варто переглянути – втрати росіян станом на 30 червня: дивіться відео