Про це свідчать актуальні дані Генерального штабу ЗСУ. Там наголосили, що ворог може обстрілювати інфраструктурні об'єкти.

Важливо Кров Бучі, Ірпеня, Бородянки на тобі, – політолог в ефірі емоційно висловився про Лукашенка

За даними Генштабу, на Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Основні зусилля зосереджував на прикритті державного кордону в Брестській та Гомельській областях.

У межах перевірки збройних сил Білорусі у Кобринському районі Брестської області та Лідському районі Гродненської області продовжуються збори з військовозобов'язаними,
– повідомили у Генштабі ЗСУ.

Чи може Білорусь напасти на Україну

Як відомо, Білорусь розгорнула сили спецоперацій на кордоні з Україною. У МВС кажуть, що те, що Лукашенко накаже своїм військовим наступати – малоймовірно. Як зауважив радник голови Міністерства внутрішніх справ Вадим Денисенко, вже 10 травня було багато інформаційних вкидів щодо того, яка саме техніка їде до українського кордону. Мовилось про "Смерчі" та артилерійські установки.

У Білорусі є єдиний полігон, де можна проводити подібні навчання, сказав Денисенко, і він – неподалік кордону з Україною. Саме через це українські війська змушені залишати сили біля кордону.

Актуально Лукашенко буде залежним від Києва, а не Москви, – Фейгін

Цікаво, що напередодні опозиціонерка Світлана Тихановська заявила, що білоруси допомогли зупинити наступ на Київ. Такі заяви звучать дещо цинічно з огляду на те, що з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну Білорусь стала співучасницею злочинних наказів Путіна – з її території на Україну полетіли російські ракети й зайшли війська.

Тихановська визнає, що Лукашенко дав територію країни Путіну для запуску ракет та військової техніки. Але вона вважає, що білоруси у цьому не винні. На її думку, вони допомогли зупинити напад Росії на Київ з боку Білорусі.

Білоруський журналіст розповів, чи може Білорусь напасти на Україну: дивіться відео