Про це повідомив радник голови Міністерства внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі всеукраїнського марафону, інформує 24 канал. Наразі білоруські війська проводять навчання.

До теми На тлі навчань Арестович оцінив ймовірність нового вторгнення з Білорусі та наступу на Київ

Вказівка білорусам наступати – малоймовірна

Говорити про те, що Лукашенко найближчим часом дасть вказівку своїй армії почати наземну операцію на території України, все ж таки, поки це малоймовірно,
– зауважив Денисенко.

Радник голови МВС додав: вже 10 травня було багато інформаційних вкидів щодо того, яка сама техніка їде до українського кордону. Мовилось про "Смерчі" та артилерійські установки.

В Білорусі є єдиний полігон, де можна проводити постійні навчання

В Білорусі є єдиний полігон, де можна проводити подібні навчання, сказав Денисенко, і він – неподалік кордону з Україною. Саме через це українські війська змушені залишати сили біля кордону.

Ситуація певною мірою напружена

Попри це, ситуація залишається напруженою. Але ймовірність наказу самопроголошеного президента білоруським військам почати наземну операцію – невелика.

Читайте також Здатні лише на демонстраційні дії, – експерт про стягнення військ Білорусі на кордон з Україною

Що відомо про ситуацію у Білорусі: коротко

  • 10 травня міністерство оборони Білорусі повідомило, що, мовляв, треба реагувати на війська України, які перебувають біля південного білоруського кордону. Саме через це їхній генштаб дав наказ на розгортання сил спецоперацій.
  • Такий крок відбуватиметься у "межах перевірки".
  • Також у Білорусі вирішили почати формування територіальних військ у Кобринському та Лідському районах. Утворена тероборона нібито охоронятиме важливі об'єкти. Для цього з резерву викликали 400 осіб.
  • Ще раніше – 8 травня – місцеві жителі помітили, як на залізниці вантажать білоруську військову техніку. Це відбувалось у Гомельській області.
  • У Хойниках вантажили гаубицю "Гвоздика", 20 БМП та 12 танків.
  • Білоруський журналіст та опозиціонер Франак Вячорка висловив впевненість, що поки при владі у Білорусі Лукашенко, білоруські війська можуть напасти на Україну. Адже вже зараз велика кількість збройних сил перебуває поблизу білорусько-російського кордону.
  • При цьому, ймовірно, незабаром білоруська делегація відвідає псевдореспубліки на Донбасі, аби їх визнати.

Тим часом: чи можливий окремий наступ з Придністров'я