Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов у інтерв'ю "Апострофу".

Надання особливого статусу Донбасу, передбаченого Мінськими домовленостями, може призвести до того, що Україну буде поділено на частини – інші регіони країни також можуть почати вимагати суверенітет.

Читайте також: Росія застосовує потужну "зброю", небезпеку якої в Україні поки не розуміють, – Боровий

"Якщо зараз дати особливий статус Донбасу, то у нас буде парад суверенітетів. Подивіться, що Угорщина витворяє зараз на Закарпатті. Очевидно, що це атака з боку Кремля, тому що пул держав, які обурилися нашим законом "Про освіту", з якоїсь дивної причини збігається з клубом любителів Росії. Як говорив відомий персонаж: "Збіг? Не думаю". Тому я вважаю, що це цілеспрямовані дії", – наголосив експерт.

Окрім того, Росія намагається знайти компроміс, що помітно із заяв ватажка "ДНР" Олександра Захарченка щодо повернення ОРДЛО до складу України.

Мінські домовленості – це, де-факто, федералізація України. А чи готове населення країни до цього?
– зазначив Жданов.

Читайте також: Сепаратистські настрої в Європі: де можуть спалахнути розмови щодо незалежності

За його словами, після надання автономії "ЛДНР" Польща може заявити про кордон по річці Збруч, також територіальні претензії до України можуть пред'явити як і Угорщина, так і Румунія. А це безпосередньо створює загрозу утворення чергових "Новоросій" на сході та півдні України.

Тому для нас федералізація – ну ніяк. Взагалі Мінські угоди нездійсненні. За умови збереження цілісності країни Мінські домовленості виконати не можна. Це – глухий кут,
– резюмував військовий експерт.