На цьому наголосив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону, передає 24 Канал. Він пояснив, для чого організували цю спецоперацію.

Читайте також Топвійськові України та Польщі зустрілися через загрозу ПВК "Вагнера" у Білорусі

Планували виявити нелояльних до Путіна

Сьогодні вже можна сказати, що це була спецоперація, погоджена з Путіним. Для виявлення тих генералів, які були не зовсім лояльно налаштовані до Путіна та його оточення,
– зауважив він.

За його словами, вже зрозуміло, скільки генералів відсторонили від виконання своїх обов'язків. Зауважимо, що частину з них відправили за ґрати.

Наразі ж у Білорусі перебувають вагнерівці. У НАТО розповіли, чи бачать загрози для Альянсу з боку найманців ПВК "Вагнера".

Чи є загрози для НАТО

Спостереженнями поділилася речниця НАТО Оана Лонгеску. Вона зазначила, що Альянс пильно стежить за тим, що відбувається на території Білорусі. Зокрема, мовиться про військову діяльність.

Ми не бачимо жодної прямої чи опосередкованої військової загрози з боку найманців ПВК "Вагнер" для наших союзників, але ми залишаємося пильними,
– зазначила вона.

Крім того, НАТО посилило свою оборонну присутність у східній частині Альянсу. Це блок робить, щоб відповісти на агресію з боку країни-агресорки.

Вона зауважила, що Альянс надалі робить "все необхідне для стримування будь-якої загрози та захисту кожного сантиметра території". Лонгеску пригадала також заяву лідерів НАТО, яку вони зробили на Вільнюського саміту. У ній робили акцент на тому, що засуджують усіх, хто "активно сприяє російській війні".

Польща та Литва посилюють контроль

  • На загрозу з боку вагнерівців і так званих "мігрантів" відреагували у Польщі та Литві. Там вирішили посилити охорону кордону з Білоруссю.
  • Так, Міністерство оборони Польщі погодилося до кордону з Білоруссю надіслати додаткові війська. Відповідну заяву зробив очільник оборонного відомства Маріуш Блащак.
  • Тим часом прикордонна служба Литви планує відрядити до кордону з Білоруссю більше офіцерів. Таким чином у країні реагують на потенційну загрозу з боку ПВК "Вагнера".