Під час форуму "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм" президент Зеленський заявив, що виступив в Організації об'єднаних націй з ініціативою створити в Україні Центр протидії дезінформації.

Зауважте Як Україна реагуватиме на пропаганду Росії: Ткаченко назвав конкретні кроки

Найближчим часом він розпочне свою роботу і в майбутньому має стати міжнародним хабом протидії дезінформації та протидії пропаганді в усьому світі,
– наголосив Зеленський.

У контексті боротьби з інформаційною пропагандою президент згадав найвідоміші російські фейки. Зокрема, про "распятого мальчика", "поезда фашистов-карателей" і "нас там нет".

Як діє російська пропаганда: останні новини

  • Український міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко прокоментував фільм від телеканалу НВО "Ідеальна зброя". У стрічці мовиться, що під час подій у Нових Санжарах 20 лютого 2020 року паніку могли спеціально розганяти росіяни. Тоді на Полтавщині спалахнули протести начебто серед місцевих жителів через повернення українців, евакуйованих з китайського Уханю.
  • Наприкінці січня 2021 року Служба зовнішньої розвідки повідомила, що Росія планує реалізувати в Україні сценарій "керованого хаосу".
  • У лютому в італійському видавництві Pearson виявили кремлівську пропаганду у шкільних підручниках. Зокрема, там мовиться, що Донецьк і Луганськ "стали автономними" через "етнічний спір українців і російської меншини" без згадок про агресію Росії.