Зеленський долучиться до засідання Євроради

Стало відомо, що на саміті лідерів ЄС виступить зі зверненням і Президент України Володимир Зеленський. Він долучиться до засідання по відеозв'язку.

Головне Війна може тривати до зими, удар по казармах на Дніпропетровщині: основне за 93 день війни

Ми розглянемо ситуацію в Україні на першому робочому засіданні, і президент Зеленський приєднається до нас через відеозв'язок на початку цієї дискусії,
написав голова Європейської ради Шарль Мішель.

За його словами, одним з найголовніших питань буде допомога нашій країні у задоволенні потреб у ліквідності. Також обговорюватимуть підтримку й відновлення України, оскільки для цього будуть потрібні значні глобальні зусилля.

Шарль Мішель підкреслив, що рада повернеться до питання енергетики, зокрема до високих цін, які негативно впливають на різні сфери у всьому світі.

Ми повинні прискорити наш енергетичний перехід, щоб якнайшвидше позбутися залежності від російського викопного палива. На основі наших рішень, ухвалених у Версалі, ми обговоримо найкращі шляхи просування вперед,
зазначив він.

На зустрічі лідери ЄС обговорять і конкретні способи допомоги Україні експортувати свою сільськогосподарську продукцію з використанням інфраструктури ЄС. Також Мішель додав, що буде вирішено, як краще координувати багатосторонні ініціативи у цьому напрямку.

Зеленський поговорив з Мішелем і Трюдо: про що

Володимир Зеленський 24 травня поговорив з двома іноземними лідерами прем'єр-міністром Канади та головою Європейської ради.

Розмова президента України із Шарлем Мішелем стосувалася посилення санкцій проти Росії за вторгнення в Україну. До речі, під час розмови вони говорили й про засідання Європейської ради, присвячене питанням допомоги Україні. Тепер стало відомо, що Зеленський виступить на ньому.

Натомість головною темою розмови Володимира Зеленського з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо була – оборонна підтримка Збройних Сил України. Так, обидва політичні лідери говорили про подальшу взаємодію й надання Україні необхідного обсягу допомоги. Мовиться й про фінансову підтримку.

Зверніть увагу – Брифінг Зеленського та Шарля Мішеля, голови Європейської Ради: дивіться відео