Про це повідомив 10 жовтня Володимир Зеленський після зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом.

Дивіться також Який алгоритм опановування українськими пілотами F-16: пояснення Ігната

Є надзвичайно важливе рішення про підготовку в Румунії для F-16. Створюється центр підготовки пілотів. Ми обговорили, як прискорити таку підготовку, і домовились, що українські пілоти будуть включені до "першої" хвилі навчання,
– зазначив Володимир Зеленський.

Новини щодо ППО

Президент подякував за всі надані Румунією пакети підтримки й за сьогоднішні рішення. Він також анонсував "хороші новини щодо артилерії та ППО".

"Україна й Румунія разом є важливими донорами безпеки, зокрема продовольчої. Ми ведемо роботу з різними партнерами, щоб посилити нашу ППО і загалом у країні, і в Одеському регіоні", – додав Зеленський.


Зеленський разом із президентом Румунії Клаусом Йоганнісом / Фото ОП

Український лідер також наголосив, що у трикутника Україна – Румунія – Молдова є потенціал створення "дуже потужної основи для розвитку усієї Європи".

Так, за словами Володимира Зеленського, вже скоро запрацює "зерновий коридор" з України через Молдову в Румунію.

Що цьому передувало

  • У серпні уряд Румунії повідомив, що очікує на необхідні документи, які дозволять розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Зазначалось, що вся логістика для навчань вже підготовлена.
  • Ще раніше було відомо, що для тренувань українців було обрано авіабазу в Румунії. Водночас очікуваним місяцем початку навчань називали серпень.