Так, главу держави цікавить, чи слід карати корупціонерів довічним ув’язненням. Перше запитання із п’яти Зеленський озвучив у відеозверненні, оприлюдненому на своєму телеграм-каналі.

До теми Анкети роздаватимуть волонтери: в Офісі Президента розкрили деталі опитування у день виборів

Усім привіт! Ми обіцяли всі важливі питання вирішувати разом із тобою. І ми робимо перші кроки на цьому шляху. 25 жовтня на виборчих дільницях ти зможеш дати відповідь на 5 важливих питань. Отже, питання №1: чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
– сказав Зеленський.

Він також сказав, що українці можуть "приходити й вирішувати", бо "буде так, як скажуть вони".

Відеозвернення Володимира Зеленського:

Як це прокоментували в Офісі Президента

Згодом в Офісі Президента пояснили, чому Зеленський розповів, яким буде перше запитання в його опитуванні саме 14 жовтня. Там зауважили: у цей день 6 років тому був ухвалений закон "Про Національне антикорупційне бюро України".

"Цим рішенням тодішній парламент відкрив другий фронт захисту нашої держави – від корупції, але ми все ще перебуваємо на самому початку важкої боротьби з корупційними кланами. Вони буквально вбивають перспективи нашої економіки та віру в соціальну справедливість", – наголосили там.

В Офісі додали, що президент неодноразово пропонував "політичному середовищу" зробити більш жорсткою реакцію держави на корупцію, але увесь час "отримував численні варіанти спекулятивного "ні".

Відтак, тепер він вирішив запитати про це у народу.

Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня перше питання стосуватиметься саме цієї проблеми. Корупція і як її викоренити. Нехай свою відповідь, з якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть всі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього ганебного явища,
– пояснили в Офісі Президента.

Там також вкотре додали, що таке опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, проте "дасть можливість кожному громадянину висловитися так, щоб політики це справді почули".

Зауважимо, що у НАН вважають, що на "запитання Зеленського" мають спершу глянути соціологи та оцінити їх ангажованість, а також доречність такого опитування у день місцевих виборів.

Кілька днів тому президент Зеленський анонсував проведення у день виборів 25 жовтня всенародного опитування. На ньому українцям запропонують відповісти на 5 питань. Наразі відоме лише перше запитання.