Президент висловився про земельну реформу на всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля". Саме там 24 травня він публічно й підписав документ.

Цікаво Шмигаль спрогнозував, на скільки подорожчає земля після запуску ринку

За словами Зеленського, цей закон докорінно змінює землеустрій України. Мовляв, його навіть називають "земельною конституцією".

Глава держави зазначив, що закон також забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку той ніколи навіть у своєму житті не бачив.

Він остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. А також чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці,
– наголосив він.

"І закон, який я з великою радістю саме тут та саме зараз хочу підписати", – підкреслив Зеленський й, поставивши свій підпис на документі, продемонстрував його.

Він привітав усіх з цією подією й зазначив, що позаду вже чималий шлях. Водночас попереду – залишилося ще більше важливої роботи.

Законопроєкт №2194 має на меті, зокрема:

  • передачу землі державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності сільських, селищних, міських рад;
  • встановлення на законодавчому рівні чіткого механізму порядку встановлення й фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, зокрема об'єднаних;
  • отримання органами місцевого самоврядування повноважень щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності;
  • забезпення відходу від "паперової" технології складання документації із землеустрою та технічної документації з оцінки земель.

Ринок землі в Україні
Що треба знати про ринок землі в Україні / Інфографіка 24 каналу