Легендарна фраза українського прикордонника на острові Зміїний стала одним з основних наративів війни проти російських окупантів. "Укрпошта" вирішила вшанувати День морської піхоти відповідною маркою.

Буде цікаво Залужний потрапив до списку найвпливовіших людей за версію TIME

Погашення марки

Сьогодні, 23 травня, "Укрпошта" вирішила привітати морських піхотинців введенням в обіг марки із серії "Русскій воєнний корабль…". У погашенні марки взяли участь Президент України Володимир Зеленський, командувач Військово-Морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа та генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

В обіг надійшли дві марки: "Русскій воєнний корабль… Всьо! Смерть ворогам!" (для відправлення по Україні) та "Русскій воєнний корабль… Всьо! Слава нації!" (для міжнародних відправлень). Їх загальний наклад складе 5 мільйонів примірників.

Погашення марки "Русскій воєнний корабль": відео

Марка з кораблем стане символом перемоги України, яка обов'язково настане.

Ми неодмінно переможемо в цій війні, а окупант піде на дно. Інтерес людей до цих марок є підтвердженням цього. Переконаний, таких символів перемоги в нас буде ще багато,
– запевнив Володимир Зеленський.

Вперше українську марку продаватимуть і на світових майданчиках, а частину прибутку спрямують на потреби ЗСУ. На продаж марок встановлений ліміт: два маркові аркуші, п'ять конвертів та п'ять карток на одне замовлення.

Ситуація у Чорному морі: коротко про останні події

  • Кораблі російських окупантів продовжують здійснювати блокування судноплавства у Чорному морі. Ворог також заблокував українські порти та не дає здійснювати експорт зерна.
  • На острові Зміїний рашисти працюють над обладнанням позицій та встановленням засобів протиповітряної оборони. Окупанти хочуть забезпечити прикриття для своїх кораблів, якщо вони матимуть намір наблизитися до Одеси або Миколаєва.
  • Росіяни наразі не планують висаджувати свій десант на український берег. Втрата флагмана та повна бойова готовність українських героїв змушують їх відмовитися від такої ідеї. Разом з тим загроза ракетних обстрілів мирних українських міст з Чорного моря все ще існує.

Дивіться також – Росія активно розконсервовує стару радянську техніку