Також робочий візит президент України здійснює задля підписання двосторонніх документів про "гарантії безпеки".

Дивіться також У Мюнхені відкривається щорічна конференція з безпеки: на зустрічі виступить Зеленський

Що відомо про візит Зеленського до Парижа та Берліна

За даними видання, Берлін та Париж, ймовірно, готові укласти відповідні угоди з Україною за прикладом Лондона раніше у січні. Однак, наразі деталі документів, які будуть підписані з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом, поки невідомі.

Підписання двосторонньої угоди між Парижем і Києвом очікується в Єлисейському палаці в столиці Франції ввечері 16 лютого. Як розповіли французькі офіційні особи, ця угода включала економічні та фінансові елементи й не обмежувалася військовими.

Логіка, що стоїть за цим, полягає в підтримці України в довгостроковій перспективі, щоб змусити російську агресію провалитися,
– зазначив один французький чиновник.

Також у виданні зазначили, що Німеччина у питанні оборонної допомоги Україні наполягає як на європейських, так і на американських партнерах щодо більш суворих зобов'язань стосовно військових поставок для Києва.

Відповідно до заяв міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, Берлін передбачає 3,5 мільярда євро на постачання боєприпасів цього року і поставить в 3 – 4 рази більше у 2024 році порівняно з 2023 роком.

Крім цього, у Німеччині підтвердили, що Зеленський і Шольц підпишуть безпекову угоду. За словами представника уряду Німеччини, під час переговорів у Федеральній канцелярії "буде підписано двосторонню угоду про зобов'язання щодо безпеки та довгострокової підтримки".

Також відомо, що після пресконференції Зеленський зустрінеться з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Турне Зеленського столицями Західної Європи

  • Кілька днів тому повідомлялося про те, що Володимир Зеленський планує здійснити турне Західною Європою.
  • Вже ввечері 15 лютого президент України записав своє щоденне звернення до українців у потязі на шляху до зустрічей з міжнародними партнерами. Зокрема, Зеленський планує зустрітися з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Лідери готуються підписати нові угоди.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов розповів 24 Каналу про те, що у Франції, ймовірно, буде підписана важлива угода для нашої держави. "Що стосується відвідин Франції, з великою долею вірогідності там буде підписана угода, початок якій було покладено на саміті НАТО у Вільнюсі, про безпеку і про допомогу нашої країни з Францією. Що стосується Німеччини – там буде щорічна Мюнхенська безпекова конференція", – зазначив Данілов.