Також документ, який підписав Зеленський, скасовує указ експрезидента Віктора Януковича про призначення суддею КСУ Олександра Касмініна.

Важливо Криза в КСУ триває: які фатальні рішення можуть розглянути судді найближчим часом

Таке рішення Зеленський ухвалив "з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, забезпечення державної незалежності й національної безпеки, керуючись національними інтересами України".

Окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України,
– мовиться в указі Зеленського.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Що варто знати про Олександра Тупицького

  • Тупицький став суддею КСУ ще в травня 2013 року з легкої руки Януковича. До того він працював звичайним суддею першої інстанції. Тупицький віддячив Віктору Януковичу за своє призначення, проголосувавши за рішення, яке дозволило президенту-втікачу узурпувати владу. На дивно люстрація зовсім не зачепила Тупицького.
  • Зараз вже ексглаву Конституційного Суду Олександра Тупицького підозрюють у наданні неправдивих свідчень та в підкупі свідка. Зокрема, 19 січня 2021 року слідчі ДБР повідомили йому про підозру.
  • Тупицького відсторонили від виконання посадових обов'язків до 28 березня. Однак за даними журналістів "Схем", на нього й досі розподіляють справи. Таких випадків було щонайменше 3.