Про це глава держави розповів під час спільної пресконференції з президентом США Джозефом Байденом, повідомляє 24 канал. Він прилетів у Сполучені Штати 21 грудня.

Цікаво Передача Україні ППО Patriot – психологічний перелом, далі буде більше, – аналітик зі США

Зеленський подякував за системи Patriot

Президент зазначив, що зустрівся з Байденом, адже поважає його як людину, президента та чоловіка за людяність.

І для мене це суб'єкт, людина історична. Я можу посилати меседжі президенту Байдену. Наприклад, якщо зараз не дуже серйозно, ви сказали, що буде після Patriot, після Patriot ми знову дамо сигнал президенту Байдену, що ми ще хотіли б отримати Patriot. Це наше життя. Ми – у війні. Перепрошую,
– пожартував Зеленський.

Під час своєї промови глава держави розповів, що Байден сьогодні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні обсягом 1,8 мільярда доларів.

"Найсильнішим елементом цього пакету є комплекс Patriot – те, що суттєво посилить нашу протиповітряну оборону. Це важливий крок у створенні дієвого повітряного щита для України. Тільки так ми позбавимо державу-терориста її головного інструменту терору – можливості бити по наших містах, по нашій енергетиці", – додав президент.

Натомість Байден зауважив, що не обговорював з президентом України питання можливої ескалації через поставку Україні ЗРК Patriot.

"Це зброя для захисту, а не наступальна", – наголосив американський президент.


Навіщо Україні Patriot / Інфографіка 24 каналу

Байден розповів про нову допомогу

Президент США розповів, що сьогодні Вашингтон оголосив про черговий пакет допомоги для України, до якого увійде необхідне для захисників обладнання:

  • боєприпаси, зокрема для артилерії, танків та ракетних систем,
  • ЗРК Patriot.

Також надаватимемо необхідну підготовку українським військовим для того, щоб вони продовжували захищати свій повітряний простір. Батареї ЗРК Patriot будуть критичним надбанням для оборони України,
– заявив Байден.

Раніше Байден розповідав, що США планують продовжувати зміцнювати здатність України захищатися, зокрема посилювати протиповітряну оборону нашої держави. Саме тому Сили оборони отримають ЗРК Patriot.