Він наголосив, що злочинна мобілізація використовується росією не лише для того, щоби подовжити страждання людей в Україні. У кремлі хочуть фізично знищити чоловіків-представників корінних народів, які живуть на територіях, що контролюються росією.

До теми Це удар по корінних народах з ознаками геноциду, – Зеленський про мобілізацію в росії

Жодні плани росії не вплинуть на завдання України

Президент розповів, що жорсткі бойові дії відбуваються на багатьох ділянках фронту загальною довжиною понад 2000 кілометрів. Це Донеччина, Харківщина, Херсонщина, а також Миколаївська і Запорізька області. Щоправда, на кількох напрямках є позитивні результати.

Хоч би що відбувалося цього тижня в росії, хоч би які кроки планувала держава-терорист – політичні чи військові – завдання нашої держави, завдання України, не можуть змінитися,
– наголосив Зеленський.

Він окреслив їх: ми воюємо за життя і свободу для всіх українців.

З полону повернуть кожного

Зеленський розповів і про хороші новини. Мар'яна Мамонова, яку нещодавно звільнили з російського полону, народила донечку. Президент привітав жінку та наголосив, це ще один доказ того, що життя завжди перемагає будь-яке зло.

Президент запевнив, що всі державні структури зараз відпрацьовують допомогу нашим звільненим воїнам. Зокрема, медичну, соціальну, юридичну. Українська влада відвідала командирів захисників, які перебувають у Туреччині. Перевірили умови, в яких вони живуть. За словами Зеленського, хлопці забезпечені усім необхідним. Невдовзі організують зустріч бійців з рідними та близькими.

Президент наголосив, що звільнять усіх українців, що перебувають в полоні. Не забудуть ні про кого. Робота триває і щодо наступних обмінів. Цим займаються:

  • глава ОП Андрій Єрмак,
  • голова ГУР МО Кирило Буданов,
  • також наш омбудсмен, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України тощо.

Однак політик визнав, це не просто. Обмін залежить і від ситуації на передовій.

Чим більше російських солдатів будуть затримані українськими силами, тим швидше ми зможемо звільнити наших воїнів,
– підкреслив глава держави.

Росія мобілізацією хоче винищити корінні народи

Зеленський наголосив, що катастрофічна ситуація в окупованому Криму. Більшість мобілізаційних повісток там вручають саме кримським татарам.

"Це ще один елемент геноцидної політики Росії, ще одна причина для негайної й жорсткої реакції всього світу. На території самої Росії відбувається те саме. Це прорахована імперська політика", – переконаний політик.

Крім того, за словами Зеленського, це удар по народах Дагестану й всього Кавказу, Сибіру та інших територій.

Звернення до росіян

Далі Зеленський звернувся до росіян. Він зазначив, що люди, зокрема в Дагестані, почали боротися за своє життя. Вони починають розуміти, що це питання про їхнє життя. Їхні чоловіки, брати, сини не повинні гинути на цій війні. Путін не посилає на війну своїх дітей.

Президент закликав росіян боротись за те, щоб не відправили на смерть їхніх дітей - усіх, кого можуть забрати під цю злочинну мобілізацію.

Бо якщо ви прийдете забирати життя наших дітей, я вам скажу як батько, ми вас живими уже не відпустимо,
– попередив Зеленський.

Він вкотре наголосив: вихід є. Росіянам слід тікати або здаватися в український полон за першої ж нагоди. Президент просить інформаційного поширення цього заклику. Чим більше громадян росії хоча б спробують захистити своє власне життя, то швидше закінчиться ця злочинна війна проти народу України.

Дивіться звернення Зеленського: відео