24 Канал зібрав для вас головні тези із виступу Володимира Зеленського перед британськими депутатами. Про що президент говорив у своєму зверненні – читайте далі.

Цікаво Літак з Зеленським приземлився у Британії: його зустрів Сунак

До речі, Зеленський став першим іноземним лідером, який звернувся до парламентарів у Вестмінстерському холі після прем'єр-міністра М'янми Аун Сан Су Чжі у 2012 році. Усі присутні слухали українського лідера стоячи. У залі лунали гучні аплодисменти.

Звернення до Джонсона та британців

Зеленський звернувся до спікера палати громад, пригадавши, як 2 роки тому вони пили у парламенті чай. Відтоді все змінилось. Президент подякував британцям за підтримку та сміливість. Лондон підтримував Київ від перших секунд повномасштабної війни. Президент звернувся до колишнього прем'єра Великої Британії Бориса Джонсона.

Борисе, ти об'єднав інших в той момент, коли це здавалось абсолютно неможливим,
– наголосив Зеленський.

Він додав, що всі британці показали свій мужній характер та відданість принципам. Британія зробила багато, аби запобігти цьому вторгненню. Зокрема, створили коаліцію надання зброї, ППО, потужних санкцій.

"Я дякую вам від імені воїнів в окопах під артилеристським вогнем, від кожного захисника, який захищає, від імені батьків та матерів, які чекають на своїх героїчних синів та доньок, коли вони повернуться з війни", – сказав український лідер.

Наша перемога змінить світ

Зеленський наголосив, усі розуміють, що Росія програє. Перемога змінить весь світ і ці зміни були необхідні світу давно.

Це буде перемога над самою ідеєю війни. Будь-який агресор знатиме, що з ним станеться, якщо він вирішить атакувати світовий порядок,
– наголосив Зеленський.

Однак зло досі існує, тому боротьба продовжується. За всі злочини має бути покарання: за терор, агресію та інші форми насильства. Зеленський нагадав, що Україна запропонувала "формулу миру" і Великобританія підтримала. Президент особисто подякував за це прем'єру Ріші Сунаку.

Крім того, політик згадав українських солдатів, які зараз проходять навчання на танках Challenger 2. Також заявив про необхідність надання далекобійних ракет.

Зеленський передав спікеру шолом

Президент передав спікеру британського парламенту шолом нашого льотчика. Там написано: "Ми маємо свободу. Дайте нам, будь ласка, крила, щоб її захистити".

"Пишаюсь нашими повітряними силами і я привіз подарунок до Великої Британії", – сказав Зеленський і передав шолом.

Він додав, що у Британії король — пілот ВПС, а в Україні сьогодні кожен пілот ВПС – король.


Спікер парламенту з шоломом / Скриншот з відео

Зеленський пригадав, що 2 роки тому покидав британський парламент і дякував за гарячий англійський чай. Він наголосив, що цього разу, покидаючи парламент, хоче дякувати не тільки за смачний чай, а й за потужні літаки.

Дивіться виступ Зеленського:

Візит Зеленського до Великої Британії

Уранці 8 лютого президент Володимир Зеленський вирушив до Великої Британії. Про візит президента стало відомо, коли глава держави уже був на шляху до Лондона.

Першим президента зустрів прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Також глава держави зустрінеться з королем Чарльзом ІІІ. Окрім того, президент матиме зустріч з військовими, які проходять навчання у Сполученому Королівстві.

Цей візит президента у Велику Британію є другим за час повномасштабного вторгнення. Вперше президент здійснив закордонний візит у грудні 2022 року, відвідавши США.

Після візиту до Лондона Володимир Зеленський може відвідати Бельгію, про що повідомив журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. У межах цього візиту президент може виступити перед Європарламентом та відвідати засідання Європейської Ради.