Про те, коли чекати локдауну, Зеленський розповів під час зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, передає Офіс Президента. Глава держави також зазначив, що в низці регіонів завантаженість лікарень вже перевищує 70%, а в деяких населених пунктах – 100%.

До теми У Зеленського розповіли, де розміщуватимуть хворих з COVID-19, коли в лікарнях закінчаться ліжка

Критичною для медичної системи України ситуація стане, коли буде від 9,5 тисячі щоденних заражень коронавірусом. Якщо матимемо понад 9,5 тисячі інфікованих щодоби, ми будемо змушені запроваджувати жорсткий карантин,
– наголосив глава держави.

Він додав, що у такому разі зупиниться економіка і "буде дуже складно всім". Президент вважає, що шанси знизити розповсюдження інфекції в Україні ще є. Для цього, за його словами, треба зменшити перебування громадян, особливо – похилого віку, у місцях масового скупчення людей.

За словами глави держави, в останні тижні фіксується 5 – 6 тисяч нових випадків інфікування коронавірусом щодня та спостерігається тенденція до зростання захворюваності. Найважче переносять хворобу літні люди – на цю категорію громадян припадає 80 – 85% від усіх летальних випадків унаслідок COVID-19.

Відтак, Зеленський закликав представників церков влаштовувати релігійні заходи таким чином, щоб максимально зменшити скупчення людей і збільшити соціальну дистанцію. Зокрема, президент рекомендував перевести богослужіння в режим онлайн.

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій зі свого боку запевнили, що максимально вживають та вживатимуть заходів для дотримання карантинних рекомендацій. Крім того, при деяких церквах вже запроваджені соціальні ініціативи із закупівлі та передачі харчів і всього необхідного літнім людям та малозабезпеченим, аби зменшити їх контакти із потенційно хворими людьми.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

За кількістю хворих на коронавірус Україна вже посідає 24 місце у світі. Так, від початку пандемії інфікувалися вже 303 638 українців, а 5 673 тисячі стали жертвами COVID-19. Одужали вже 126 489 людей.

За минулу добу в Україні зафіксували 4 766 нових випадків COVID-19.