На відкритті 76-ї сесії Генасамблеї ООН виступив зокрема й Президент США Джо Байден. В ОП пояснили, що 76 сесія Генасамблеї ООН присвячена питанням протидії пандемії коронавірусу та збереженню довкілля.

До теми Маємо вимагати дій, – Зеленський пояснив, чого чекає від Генасамблеї ООН

Зеленський взяв участь у відкритті 76 сесії Генасамблеї ООН

На відкритті сесії виступили генсекретар ООН Антоніу Гутерріш, президент 76-ї сесії Генасамблеї ООН Абдулла Шахід, Президент Бразилії Жаїр Болсонару, Президент США Джозеф Байден.

Виступ глави української держави на загальних дебатах Генасамблеї ООН відбудеться 22 вересня,
– заявили в ОП.

Під час виступу президент планує підняти питання щодо протидії агресії Росії та звільненню окупованих територій України, залучення ООН до вирішення гуманітарних проблем населення постраждалих від російської агресії територій, протидію пандемії COVID-19.

Зеленський провів переговори з главою Єврокомісії

Володимир Зеленський вже зустрівся з Урсулою фон дер Ляєн.

Він подякував їй за підтримку України та її територіальної цілісності. Ба більше, Президент України:

 • відзначив важливість формату Кримської платформи;
 • подякував главі Єврокомісії за її присутність на саміті;
 • нагадав про минулий саміт перших леді та джентльменів та запросив Урсулу фон дер Ляєн приєднатися до формату особисто.
 • поінформував Урсулу фон дер Ляєн про погіршення ситуації в Криму, зокрема з огляду на чергову хвилю незаконних політично мотивованих арештів.
 • порушив питання про надання сприяння у звільненні майже 450 українців, яких утримують на тимчасово окупованих територіях та в Росії.
 • Зеленський і президентка Єврокомісії скоординували позиції в контексті підготовки до 23-го Саміту Україна – ЄС, запланованого 12 жовтня у Києві.
 • також Зеленський подякував співрозмовниці за нещодавнє рішення Європейської комісії щодо виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 600 мільйонів євро.
 • особливу увагу під час зустрічі приділили питанням енергетичної безпеки у Європі. Говорили про проєкт "Північний потік-2". Президент зазначив, що Україна готова до проведення найближчим часом офіційних консультацій щодо нього, а також інших питань, пов’язаних з монополізацією Росією газового ринку Європи.

Глава Єврокомісії Зеленський
Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії / Фото твітер Володимира Зеленського

Обговорили підготовку до саміту Україна – Євросоюз 12 жовтня. Наголосив на важливості стратегічного діалогу щодо енергетичної безпеки,
написав президент у твітері.

Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії: дивіться відео

Зустріч з інвесторами

Зеленський у Нью-Йорку також провів зустріч з представниками бізнесу та потенційними інвесторами American Jewish Committee.

Президент наголосив, що розвиток економічної та інвестиційної взаємодії є одним із найважливіших пріоритетів подальшого поглиблення стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна розробила амбітний план змін у державі.

"Дуже розраховуємо на підтримку партнерів, насамперед США, що дасть змогу нам здійснити трансформацію у короткі терміни. Закликаю вас долучитися до реалізації цього плану", – наголосив він.

До речі, у Володимира Зеленського запевняли, що у Нью-Йорку президент обговорить з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем збільшення участі ООН у підтримці територіальної цілісності України та Кримської платформи зокрема. Також щодо звільнення ув'язнених Росією кримських татар.

Коротко про другий візит Володимира Зеленського у США

 • Президент вирушив у США, щоб 22 вересня виступити на 76 сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.
 • Зеленський пояснив, що "ми повинні не тільки говорити, а й вимагати відповідних дій. Ми шукаємо рішення по Донбасу і Криму на всіх майданчиках, організація ООН – один із головних".
 • Також Володимир Зеленський має зустрітись з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, представниками бізнес-кіл, потенційними інвесторами та поспілкуватися з українською діаспорою.