Мовиться про стратегічно важливий нафтопровід, який незаконно забрали у держави. Як відомо, ще донедавна він перебував у власності оточення Віктора Медведчука.

Важливо Повернення "Самара – Західний напрямок" у держвласність: позиція "слуг народу"

Зеленський зазначив, що у процесі передачі виявилося, що протягом 2017 – 2019 років знищили майже 400 кілометрів нафтопроводу.

Це диверсія, наслідком якої будуть кримінальні справи та кримінальна відповідальність. Причетним до цього скажу коротко: ваше дєло – труба,
– заявив глава держави.

Що відомо про нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок"

  • Його збудували у часи СРСР і після проголошення незалежності України у 1991 році він мав перейти у власність держави. Але за сприянням дочірньої компанії російського Транснафтопродукту цього не сталося.
  • У 2017 році внаслідок неправомірного рішення суду частина нафтопродуктопроводу перейшла Прикарпатзахідтрансу. Кінцевим власником компанії є Анатолій Шефер, якого пов'язують із Медведчуком.

19 лютого РНБО запровадила санкції проти народного депутата Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Разом з тим РНБО вирішила повернути в державну власність так звану трубу Медведчука.

Зеленський розповів про підсумки засідання РНБО: дивіться відео