Понтифік зробив главі держави подарунок. Він прийняв Зеленського не в Апостольському палаці, а в так званій Аулетті, що прилягає до зали Павла VI.

Опісля український лідер також зустрівся з архиєпископом Полем Річардом Ґаллаґером, Секретарем у справах відносин Святого Престолу з Державами та міжнародними організаціями.

Цікаво Є важливі рішення щодо захисту нашого неба, – Зеленський про перемовини в Італії

Зеленський зустрівся з Папою Римським

Папа Франциск подякував президенту України Володимиру Зеленському за візит до Ватикану.

Я дякую вам за цей візит,
– сказав понтифік, вітаючи Зеленського.

Український лідер відповів, що для нього це є великою честю.

Дивіться відео зустрічі Папи та Зеленського

Франциск подарував главі держави бронзову скульптуру оливкової гілки як символ миру, а також спеціальні видання документів понтифікату, зокрема:

  • Послання на цьогорічний Всесвітній день миру,
  • збірку "Енцикліка про мир в Україні", до якої увійшли всі його виступи на тему війни в Україні протягом перших 9 місяців повномасштабної російської агресії.

Своєю чергою, президент подарував Папі картину "Втрата, 2022-58" українського митця Олексія Ревіки, присвячену загибелі дітей внаслідок війни, та композицію "Неопалима" Юрія Вакуленка, що зображує ікону Матері Божої у вогні, вирізьблену на пластині бронежилета.

Варто зауважити, що зустріч Зеленського та Папи відбулася після того, як Ватикан, не розкриваючи деталей, заявив, що має мирний план для України. Ймовірно, в центрі уваги під час перемовин був саме він.

Зеленський зустрівся з Папою Римським / Фото Vatican News

Як інформує пресслужба Святого Престолу, розмова Папи із Зеленським завершилася представленням делегації та обміном подарунками. Під час переговорів мовилося про гуманітарну та політичну ситуацію в Україні, спричинену війною.

Папа запевнив у своїх постійних молитвах та підкреслив невідкладність "жестів людяності" щодо найбезпорадніших, невинних жертв війни. Обоє погодилися щодо необхідності й надалі здійснювати гуманітарні зусилля на підтримку українців.

Зустрівся з Папою Римським Франциском. Вдячний за його особисту увагу до трагедії мільйонів українців. Наголосив і на десятках тисяч депортованих дітей. Маємо докласти всіх сил задля повернення їх додому. Крім цього, попросив засудити російські злочини в Україні. Бо не може бути рівності між жертвою та агресором,
– повідомив Зеленський.

Окрім цього, він розповів понтифіку про українську формулу миру як єдиний дієвий алгоритм досягнення справедливого миру та запропонував його приєднатися до її реалізації.