Глава держави вирішив замінити міністра оборони, повідомляє 24 Канал. На його думку, відомство потребує нових підходів.

Цікаво Буданов розповів деталі спецоперації з виманювання пілота російського Мі-8

Зеленський поговорив з Макроном

Президент заявив, що цього тижня Україна стала сильнішою. Зокрема, є нові домовленості з партнерами щодо оборонних пакетів.

І, до речі, сьогодні в розмові з президентом Франції Макроном ми обговорили, яке нове постачання здатне допомогти нашим воїнам. Обговорили захист нашого Одеського регіону – те, що Франція може зробити для захисту Одеси та області,
– зазначив Зеленський.

Він додав, що також є дуже важлива домовленість про тренування у Франції українських пілотів – коаліція сучасних винищувачів стає міцнішою.

"Є вагомі речі, які ми робимо в Україні для нашого захисту щотижня все більш інтенсивно. Це стосується і нашої зброї – від гармат і снарядів до дронів і ракет. Це стосується і нашої єдності. Зокрема, єдності в несприйнятті всього й усіх, що послаблює Україну", – зауважив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Варто прочитати У Чорному морі знищили ворожий катер "Тунець" під час спроби висадки окупантів

Чотири судна пройшли новим "зерновим коридором"

Зеленський зазначив, що Україна постійно доводить, що може робити речі, які здаються фантастичними іншим у світі, але працюють у реальності, коли за них беруться українці.

Вже 3 судна пройшли нашим новим, альтернативним морським коридором із наших південних морських портів. І ми працюємо з нашими партнерами по всьому світу, щоб відновити нормальну роботу "зернового коридору", який забезпечував і має забезпечувати продовольчу безпеку в глобальному масштабі. Я дякую всім, хто з цим допомагає,
– зауважив президент.

Він додав, що за наступні місяці Україна має досягти кількох цілком конкретних результатів. Зокрема, це наша стратегічна політична мета – відкриття переговорів про членство із Євросоюзом.

Наша держава має 7 визначених рекомендацій Єврокомісії. Частину з них вже реалізували.

"Заради іншої частини потрібна результативна робота Верховної Ради України. Вчасна робота, яку ми погодили із Єврокомісією. Закон про відновлення електронного декларування, зміни до закону про національні меншини та, особливо зверну на нього увагу, "закон про ПЕПів" – politically exposed persons, політично значущі особи", – розповів український лідер.

За його словами, кожен із цих законів має фундаментальне значення. І голосування щодо них матиме фундаментальне значення.

"Люди побачать, хто чого вартий. І я закликаю народних депутатів України не відкладати ці рішення, не підвести Україну та підтримати нашу європейську інтеграцію", – наголосив глава держави.

Зауважте У Львові пройшов півмарафон: бігла й школярка, що втратила ноги після обстрілу Краматорська

Президент замінить міністра оборони

Зеленський повідомив, що цього тижня парламенту запропонують ухвалити й кадрове рішення.

Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці понад 550 днів повномасштабної війни. Я вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом,
– зазначив президент.

Він додав, що зараз очолити Міністерство має Рустем Умєров.

"Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури. Осінь – час для посилення. Слава Україні!" – підсумував глава держави.