Коли почалося повномасштабне вторгнення, багато хто очікував, що Україна не вистоїть. Тепер же – ситуація зовсім інша.

Зверніть увагу "Анонімна підкилимність": Подоляк і Данілов прокоментували статтю в Time про Зеленського

Зеленський розповів про Ставку у Міжнародний день Чорного моря

Президент розповів, що провів засідання Ставки у Міжнародний день Чорного моря. Питання Півдня було пріоритетом. Зокрема, мовиться про зернові коридори та захист наших міст. Мовиться не лише про безпеку України, але й про весь світ. За час повномасштабного вторгнення Україна це довела, повертаючи разом з партнерами безпеку Чорному морю, а весь світ отримує дивіденди.

Зеленський наголосив, що мовиться про різні види безпеки: від продовольчої до соціальної. Усе тому, що він стабільності ринку продовольства залежить і політична стабільність у багатьох країнах. Мовиться про регіони Африки та Азії.

Завдяки українській сміливості Росія не може використовувати Чорне море для терору інших країн.

"Тоді, коли Росія вклалась у гуманітарну катастрофу на території Сирії, використовуючи Чорне море як свою базу, а згодом і наш Крим як плацдарм для дій російських військових. Тепер ситуація змінилася. Принципово змінилася. І коли ми додамо ще більше безпеки Чорному морю, Росія втратить будь-які можливості домінувати в цій акваторії та поширювати свій вплив, свою деструктивність в інші країни", – наголосив президент.

Зеленський звернувся до українців: дивіться відео

Коли почалася повномасштабна агресія, багато хто у світі очікував, що Україна не вистоїть. Тепер сприймаються вже просто як даність колосальні речі, які роблять наші люди, всі наші воїни. Успіх України в битві за Чорне море – це те, що буде в підручниках історії, хоч і не так часто обговорюється зараз. Але… Хай там що, нам робити своє – захищати свою державу, українську незалежність, наше життя, нашу культуру, українську свободу. І ми захистимо,
– підсумував президент.

Окрім того, під час засідання Ставки обговорили ситуацію на фронті. Зокрема, мовиться про Авдіївку, Мар'їнку, Куп'янськ, Лиманський напрямок. Зеленський подякував захисникам, а також – усім у світі, хто підтримує Україну.