Про це свідчать дані всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Водночас у другому турі чинний глава держави не має шансів на перемогу – він програє усім можливим конкурентам.

Лідером президентського рейтингу залишається Юлія Тимошенко. У першому турі її готові підтримати 16,1% виборців (серед тих, хто визначився). Далі йдуть Анатолій Гриценко (12,7%), Олег Ляшко та Петро Порошенко (12,2%), Володимир Зеленський та Святослав Вакарчук – у них 10,8% та 9,6% відповідно. За словами соціологів, фактичним фаворитом є лише Юлія Тимошенко, решта кандидатів "ділять" між собою друге місце, адже розрив між ними – у межах похибки. У другому турі ситуація розгорталася б таким чином. У парі Петро Порошенко – Юлія Тимошенко перемогла б лідерка "Батьківщини" з 22,9% проти 11,8% у чинного президента. В інших парах голоси розподілилися б так: Петро Порошенко – Олег Ляшко – 12,9% та 17% відповідно, Петро Порошенко – Анатолій Гриценко – 11,3% та 27,5% відповідно. Якби конкурентами чинного президента стали Юрій Бойко та Вадим Рабінович, то Порошенко програв би приблизно з 14,5%, а інші кандидати набрали б трохи понад 19%.

Цікаво, що "нові обличчя" Володимир Зеленський та Святослав Вакарчук у другому турі мали б значно вищий рівень підтримки: від 20,8% до 29% у лідера "Океану Ельзи" і від 20,6 до 27,9 у Зеленського. Обидва ймовірних кандидати перемагають усіх своїх суперників, включно з чинним президентом Петром Порошенком, крім Анатолія Гриценка, з яким результат ближчий до "нічиєї". Зокрема, у парі з Вакарчуком Порошенко програв би з результатом 10,9% проти 28,6%, а з Зеленським – 13% проти 27,9%.

Якби до другого туру вийшла Юлія Тимошенко, то вона перемогла б Олега Ляшка, Вадима Рабіновича та Юрія Бойка, але поступилася б Анатолію Гриценку. Рівень її підтримки у другому турі коливався б від 18,5% до 22,1% залежно від суперника.

Крім цього, Зеленський та Вакарчук є лідерами за максимальним електоральним потенціалом (сума першого/другого вибору та тих, хто в цілому допускають можливість проголосувати за кандидата). У С. Вакарчука він становить 26%, у В. Зеленського – 25%. Також ці діячі лідирують за рівнем позитивного ставлення до себе. Так, до Володимира Зеленського добре ставляться 40% опитаних, до Святослава Вакарчука – 37,6%. Водночас дії чинного президента схвалюють лише 10,3% українців, тоді як негативно оцінюють його 70,8%, що є найгіршим показником серед усіх політиків.

Щодо парламентських рейтингів, то тут також простежується тенденція до оновлення. Якби парламентські вибори відбувалися у квітні, то до ВР пройшли б партії "Блок Святослава Вакарчука" (8,6% серед тих, хто визначився) та партія Володимира Зеленського "Слуга народу" (8,4%). Найбільшу підтримку здобула б партія "ВО "Батьківщина" (14,4%). Далі йдуть "Громадянська позиція" (11,5%), Радикальна партія О. Ляшка (11,4%), "Блок Петра Порошенка" (9,9%), "За життя", "Опозиційний блок" – обидві по 9,3%.

Дослідження проводилося з 5 по 19 квітня 2018 року. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респонденти у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, згідно з опитуванням групи "Рейтинг", на президентських виборах Юлію Тимошенко готові підтримати близько 9% серед усіх опитаних, Гриценка – 7%, Бойка, Вакарчука, Зеленського – по 6%. Петро Порошенко опинився на 5-му місці разом з Олегом Ляшком.