Застава становила майже 50 тисяч гривень. Інформацію підтвердила речниця обласної прокуратури Леся Гурецька.

До теми У Тернополі автомобіль в'їхав в Архикатедральний Собор і розтрощив плащаницю

Водійка, яка в'їхала в Катедру в Тернополі, вийшла з-під варти

За словами Гурецької, попри те, що жінка вийшла з-під варти, вона й надалі має з'являтись на допити. На період розслідування Скрабут-Яворська здала свій паспорт.

Тримання під вартою – це був запобіжний захід на два місяці, який обрав Тернопільський міськрайонний суд. Через 60 днів його мають або продовжити, або почати розгляд справи,
– каже суддя-спікерка Анна Мостецька.

Адвокат підозрюваної Володимир Рубінський відмовився надавати будь-які коментарі щодо внесення застави. Також додав, що це узгоджена позиція з його підзахисною – Іриною Скрабут-Яворською.

Що відомо про ДТП

  • 23 квітня 2022 року Ірина Яворська-Скрабут в'їхала у головний храм УГКЦ в Тернополі. На сторінці храму в фейсбуці зазначили, що внаслідок аварії ніхто не постраждав. Машина розтрощила престол, плащаницю та ікону святого Шарбеля. Постраждав і автомобіль жінки.
  • Правоохоронці з'ясували, що аварія не була спланованою провокацією, оскільки експертиза встановила, що водійка була під дією наркотиків.
  • Під час судового засідання 27 квітня вона визнала свою вину і попросила вибачення у жителів міста та парафіян храму. Тернополянка сплатить 17 тисяч гривень штрафу. Крім того, вона на рік позбавлена права керувати автомобілем.
  • Жінку засудили до тримання під вартою до 60 діб із правом внесення застави – 49 620 гривень. 3 травня вона сплатила його та вийшла з-під варти. Як повідомив її адвокат, вона відшкодує церкві завдану шкоду.
  • Водійці інкримінують 178 статтю Кримінального кодексу України – пошкодження релігійних споруд чи культових будинків.

Може зацікавити – "Россия не нападала": чергова маячня від Патріарха Кіріла: дивіться відео