Підбірку подаємо за матеріалами видання "Українська правда".

Кравчук та Кучма

Офіційно на Леоніда Кравчука та Леоніда Кучму не записано нічого, ані земельних ділянок, ані нерухомості.

Є нерухомість у онука Кравчука. На нього записана земля на 24-му кілометрі Столичного шосе. Тут, за рішенням Київради, виділили ділянки для сім'ї Кравчуків. Землю тоді дали дружині першого Президента, його внуку з дружиною, невістці та онучці.

Сам Кравчук зізнався, що частину цієї землі, купив ще в 2002 році, заплативши за неї 625 тисяч гривень і побудувавши будинок, в якому зараз проживає. За його словами,придбав він лише половину тієї ділянки, яка зараз обгороджена. А другу його половину виділили членам сім'ї.

На того ж таки онука записана і квартира на Інститутській.

Поруч із будинком Кравчука — будинок Леоніда Кучми. Він є власником котеджу номер 72, щоправда, лише фактичним, бо юридично на нього нічого не оформлено.

А от його донька є власницею одного із найдорожчих у світі маєтків, вартістю близько 800 мільйонів гривень.

Віктор Ющенко

У селі Нові Безрадичі Обухівського району розташований старий будинок і новий будинки родини Ющенків.

Більша частина землі належить самому Віктору Андрійовичу. На Віктора Ющенка записаний дім за адресою вулиця Підгірна 13, площею 618 квадратних метрів. Поруч дещо скромніший будинок брата Ющенка.

Ющенко також має два будинки у селі Татарів біля Яремче. Це місце часто називають "дачею Ющенка".

Два будинки у Ющенків лишились і на Сумщині, в селі Хоружівка.

Брат Петро Ющенко має 2 земельні сільськогосподарського призначення, 2 квартири на у Києві Малій Житомирській та велику квартиру у Харкові.

Донька Віталіна є власницею великого будинку в селі Ходосівка під Києвом. Андрій живе поруч з батьком, на вулиці Підгірній.

Майже вся власність Ющенкам – подарована. Невідомо тільки ким.

Віктор Янукович

Більша частина майна Януковичів нині арештована. Під арештом власність Віктора Федоровича та Олександра Вікторовича. Водночас майно Людмили Олександрівни та покійного Віктора Вікторовича під санкції не потрапило.

Заарештовано було славнозвісне Межигір'я. Крім цього, під арешт потрапила квартира Януковича на Оболонській набережній та 2 гаражі поруч з нею на проспекті Героїв Сталінграду.

Що цікаво, частиною Межигір'я та двома квартирами на Оболонській набережній володіє коханка Януковича Любов Полежай.

Дещо формально арештованим є майно сина Олександра. Це три будинки в Донецьку. Що цікаво, один із будинків – за адресою вулиця Райніса 65-В, – записаний на Віктора Вікторовича і не є арештованим.

Людмила Олександрівна є власником будинку на березі Азовського моря в селі Урзуф. Ще одним будинком поруч із цим володів старший син Януковича.

Раніше вважалося, що ці землі були "дачею Віктора Януковича". У травні 2014 року їх захопив батальйон "Азов", відтоді бійці базується на цій території.

Петро Порошенко

Маєток Петра Порошенка збудований у селі Козин Обухівського району. Там Порошенки мають величезний будинок, який у народі вже встигли охрестити "білим домом".

Цей будинок побудували на місці бази відпочинку "Чайка".

Крім цього, Порошенко є власником 0,5 гектару території Олексіївського люнету, що є частиною Київської фортеці – історичною територією.

А от родина Порошенка не багата на нерухомість. У дружини є будинок в селі Петровське під Борисполем, а син володіє приміщенням магазину у Вінниці.