Згідно з паперами, які дослідили журналісти, Олександр та Галина Гереги є власниками 5 кіпрських компаній. Завдяки цьому подружжю вдається володіти мережею гіпермаркетів в окупованому Криму.

Зверніть увагу Офшор 95: журналісти випустили розслідування про бізнес Зеленського і його оточення

Компанії оформлені через офшори

Гереги, за результатами розслідування, стали власниками кіпрських компаній через офшорні. Серед списку таких є два фонди та компанії Funfationsansalt й Gold Taurus Stiftung. Структура цих двох компаній дозволяла уникнути декларування.

Фонди та 2 з 5 кіпрських компаній відсутні в декларації Олександра Гереги. Edlagor Enterprises Limited якраз одна із них. Саме ця компанія володіє мережею будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Росією Криму – "Новацентр К", яка є найбільшим платником податків у бюджет Севастополя.


"Новацентр" в Сімферополі / Фото сайту novacentr

У цій мережі 4 гіпермаркети, 3 з яких розташовані в Севастополі, а ще 1 – в Сімферополі. До анексії вони були частинами "Епіцентру". Журналісти не вперше підозрюють подружжя Герег в торгівлі на території півострова.

Герега все заперечує

Олександр Герега заперечує всі звинувачення. Політик переконує, що після окупації Криму він втратив контроль над частиною свого бізнесу, яка була там.

Контроль над нерухомим майном та операційною діяльністю "Епіцентр К" у Криму був втрачений після його окупації та анексії Росією,
– заявив Герега.

Крім того, нардеп заперечив зв'язок Edlagor Enterprises Limited з групою "Епіцентр".

Олександр Герега: що відомо про політика

Джерело: Вікіпедія

  • Олександр Герега – український політик та бізнесмен. Власник мереж гіпермаркетів "Епіцентр" та "Нова лінія".
  • У 2012 році пройшов на виборах до Верховної Ради в складі "Партії регіонів". Брав участь в голосуванні за "Диктаторські закони". Лави партії покинув 21 лютого 2014 року.
  • У 2014 та 2019 роках пройшов до Верховної Ради по мажоритарному округу.
  • У 2015 році створив партію "За Конкретні Справи".
  • Разом із дружиною Галиною зі статком 1,7 мільярда посідає 6 місце в десятці найбагатших українців за версією Forbes.