До того ж журналісти "Слідства.Інфо" з'ясували: офшорна мережа "кварталівців" могла отримувати від компаній Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію "Приватбанку". Через неї, за версією правоохоронців, олігарх відмивав гроші з банку.

Зверніть увагу Разумков, Саакашвілі та розмова з Путіним: головне з брифінгу Зеленського у Трускавці

Кіпрські офшори і нерухомість у Лондоні

Загалом офшорні компанії Коломойського могли перерахували офшорним компаніям з оточення Зеленського понад 40 мільйонів доларів, стверджують розслідувачі.

Також через мережу пов'язаних із президентом офшорних компаній, двоє близьких соратників Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні. Зокрема, йдеться про першого помічника президента. Так Сергій Шефір через офшорну компанію володіє відразу двома квартирами у Лондоні загальною вартістю понад 5 мільйонів доларів США.

Дивіться фільм "Офшор 95" від "Слідство.інфо"

Офшор на Віргінських островах

Журналісти з'ясували, що центральною у мережі офшорів оточення Зеленського є фірма Maltex Multicapital Corp. Вона зареєстрована на Британських Віргінських островах і нею у рівних частках володіли подружжя Зеленських, брати Сергій та Борис Шефіри та режисер і сценарист "Кварталу" Андрій Яковлєв.

Цікаво, що майже за три тижні до першого туру президентських виборів свою частку у 25% цієї "ключової" офшорної компанії Зеленський безоплатно передав саме своєму першому помічникові Шефіру, адже він не є державним службовцем, а отже не повинен звітувати про свої статки публічно…,
– відзначають розслідувачі.

Як оточення Зеленського прокоментувало розслідування

Керівник Служби Безпеки України Іван Баканов та перший помічник президента Сергій Шефір не надали коментарів щодо розслідування "Слідства.Інфо". Відмовився його коментувати і Володимир Зеленський.

Борис Шефір у коментарі журналістам розповів, що займався фінансовими схемами теперішній очільник СБУ Іван Баканов.

У нас Баканов був фінансовим директором, він влаштовував фінансові схеми нашій компанії. І, чесно кажучи, я не готовий відповісти зараз. Можливо, я – власник,
– сказав він.

Запитання журналістів чи можна було у структурі власності обійтися лише українськими компаніями, а отже сплачувати податки до українського бюджету, Борис Шефір переадресував законотворцям, "які таку ситуацію створили".

Також Шефір повідомив, що вже закрив 23 офшорні компанії і буде продовжувати це робити.

Як знайшли офшори?

За допомогою проєкту Pandora Papers. Це колаборація журналістів-розслідувачів, яка розкриває таємниці 35 нинішніх і колишніх світових лідерів. Понад 600 журналістів із 117 країн світу протягом року досліджували 11,9 мільйонів конфіденційних файлів.

До роботи над цими файлами долучилися й українські журналісти з агенції "Слідство.Інфо".

Показ фільму намагалися зірвати: головне

  • Головна редакторка "Слідства. Інфо" Анна Бабінець повідомила, що за лічені години до прем'єри показ фільму "Офшор 95" міг бути зірваний.
  • Їй зателефонував директор Малої опери Олексій Прасол та повідомив, що показу фільму не буде. Проте згодом там змінили рішення.
  • Зрештою прем'єра, як і була запланована, відбулася.