У Печерському районному суді міста Київ 15 вересня визначилися з запобіжним заходом для народного депутата Нестора Шуфрича. Він перебуватиме під вартою впродовж двох місяців без права на внесення застави.

Читайте також Шуфричу обрали запобіжний захід

На Шуфрича одягнули наручники

Журналісти попрохали Нестора Шуфрича прокоментувати рішення суду. Йому вдалося сказати буквально кілька слів.

Дивіться, владі це потрібно,
– сказав Шуфрич.

Його коментар перебили, адже на народного депутата якраз одягали наручники. Після цього його співробітники СБУ вивели з залу суду.

Як на Шуфрича одягали наручники: дивіться відео

Як зазначили у "Суспільному", адвокати народного депутата подаватимуть апеляцію, щоб оскаржити обраний запобіжний захід.

Що відомо про підозру та запобіжний захід

  • Отже, Несторові Шуфричу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою впродовж 60 діб – до 13 листопада 2023 року. Крім того, він не має можливості внести заставу.
  • Оголосили народному обранцю підозру у державній зраді. Згідно з цим обвинуваченням, він може перебувати за ґратами до 15 років.
  • Згідно з даними слідства, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання Володимира Сівковича. Останній – колишній секретар РНБО, котрого підозрюють у роботі на спецслужби Росії. Також його вважають винним в управлінні українською частиною угруповання, чиє завдання – шпигувати на користь Кремля.
  • Сам Сівкович у 2014 році втік до Москви. Дані слідства свідчать про те, що у Росії він зайнявся створенням "кротоферми". Остання вела підривну діяльність проти нашої держави.
  • Крім того, правоохоронці зазначають, що Сівкович був куратором Олега Кулініча – колишнього начальника Управління СБУ у Криму. Останнього теж підозрюють у державній зраді.
  • У СБУ окреслили основні завдання Нестора Шуфрича. Серед них – ведення підривної діяльності в інформаційній сфері. Відомо про проведення 45 обшуків за місцями проживання як самого народного депутата, так і його близького оточення.
  • Звернімо увагу на знахідки у його помешканні. Серед них – радянські документи, кітелі, військові відзнаки. Зокрема, медаль "Ветеран збройних сил Росії". А ще виявили документ зі схемою автономії Донецької та Луганської областей.​