За даними російських спецслужб, один українець нібито планував підірвати в Росії 2 бомби.

Важливо У ФСБ заявили про затримання українських розвідників: нібито готували теракт

Натомість інших двох звинувачували у шпигунстві за стратегічними об'єктами.

ЗМІ з'ясували особи "шпигунів"

Видання зв'язалося з рідними затриманих і виявило, що агентами СБУ та української військової розвідки в Росії оголошено 23-річного торговця кавою та цілу родину із села Перепельники – син, батько та мати, яка працює вчителькою у школі.

Олександр Цилик вирушив у ділову поїздку до Росії

Як розповіла мати Олександра Цилика, якого звинувачують у тероризмі, у жовтні хлопець вирушив до Росії. Вона розповіла, що його поїздка пов'язана з чаєм та кавою – він на цьому заробляв, їздив на фестивалі, читав, добре знається на зернах.

На оперативній зйомці ФСБ хлопець розповідає, що справжньою метою його поїздки була не закупівля кави, а "організація теракту". За завданням ГУР Міноборони він нібито мав підірвати на території Росії 2 саморобні бомби.


Олександр Цилик під час "зізнання" / Фото "Української правди"

Після зникнення Цилика оголосили в розшук в Україні. Але перші відомості про нього надійшли лише за місяць, у листопаді. Мати хлопця телефонувала до посольства, ті робили запит до Росії, там відповіли, що сина затримано. Водночас ФСБ не доповіли про це консулу, хоча мали.

Інші затримані – батько та син з Тернопільщини

Співробітники ФСБ заявили, що інші затримані – Зіновій та Ігор Ковалі – нібито приїхали до Росії, щоб "сфотографувати автомобільні мости, залізничні мости, теплоелектростанцію". Батько і син "були завербовані" Службою безпеки.

Російські спецслужби стверджують, що в автомобілі Ковалів була зброя. На опублікованих кадрах можна нарахувати:

  • 8 пістолетів,
  • безліч обойм та карабін.

У Росії затримали батька та сина з Тернопільщини
У Росії затримали батька та сина з Тернопільщини / Фото "Української правди"

Зауважимо, що раніше в СБУ вже відреагували на інформацію щодо причетності українців до терористичної діяльності. Там наголосили, що такі заяви варто розглядати виключно через призму гібридної війни. Тому це може бути фейком.