Збройне формування Група Вагнера – не офіційне і не значиться у силових відомствах. Тому загиблих не визнають солдатами. Саме вони брали участь у роззброєнні українських частин в Криму, штурмували Луганський аеропорт і Дебальцеве, а восени 2015 передислокувались в Сирію.

Читайте також: Спонсор російської "фабрики тролів" фінансував найманців "Вагнера" у Сирії, – чиновники США

За даними міжнародного розслідувального товариства INFORMNAPALM, вагнеревців понад 5 тисяч. Днями в організації назвали імена 26 найманців. Знайти їх допомогли соцмережі. Усі мають відповідну військову підготовку і за даними розслідувачів одержують від 2 тисяч доларів на місяць.

Ідентифікували їх приналежність до "Вагнера" по індивідуальному медальйону, який має особливі маркування. Після цього ми почали ідентифікувати їх по озброєнню, яке притаманне тільки російській армії. І ще один важливий момент: їх було ідентифіковано за допомогою геотаргетингу,
– розповів прес-секретар INFORMNAPALM Михайло Макарук.

Підтверджують оприлюднені міжнародною організацією дані і у СБУ. Доки Росія на увесь світ запевняє: їхніх військових на Донбасі та у Сирії немає, факти свідчать самі за себе. Присутність росіян легко ідентифікувати за зразками озброєння, які використовуються лише російською армією.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про щонайменше 300 росіян ПВК "Вагнера", які були вбиті або отримали поранення внаслідок бою зі спецпризначенцями США у Сирії.

Що таке ПВК "Вагнер"? Приватна військова компанія "Вагнера" – російська нелегальна приватна військова структура. Брала участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на стороні Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.