Про це повідомляє El Pais.

"Після таємних кампаній на підтримку Brexit, Марін Ле Пен чи німецьких ультраправих, Кремль бачить у процесі каталонської незалежності ще одну можливість для поглиблення європейської кризи та зміцнення свого міжнародного впливу, використовуючи сайти, які публікують інформацію лише на користь референдуму", – йдеться у матеріалі видання.

Повідомляється, що для цього російська влада і спецслужби використовують таких постатей, як засновника Wikileaks Ассанжа, його компаньона Сноудена, а також "армію ботів та мільйони автоматизованих профілів у соціальних мережах, здатних перетворити брехню в загальні тенденції сучасності".

Читайте також: В Іспанії масово блокують сайти через підтримку референдуму в Каталонії

Також, яскраво виражену антиіспанську позицію з цього питання займають агенції RT та Sputnik. 21 вересня схожі аргументи про причетність Росії до подій у Каталонії було оприлюднено Yahoo News.

Нагадаємо, на 1 жовтня парламент Каталонії офіційно призначив референдум про незалежність від Іспанії. Конституційний суд країни одразу ж призупинив таке рішення і в регіоні розпочались масові затримання чиновників та акції протесту на їхню підтримку.